ZİRAAT ODASI BİNASI TAMAMLANIYOR

Gemlik Belediyesi tarafından yaptırılan ve temeli geçtiğimiz mayıs ayında atılan Ziraat Odası binasının inşaatında sona gelindi. AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulunan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, bölgenin tamamen zeytin ve zeytin ürünleriyle ilgili bir merkez olacağını belirtti.

İncelemeler sırasında açıklama yapan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Mayıs ayında temelini attığımız yeni Ziraat Odası binamızı yıl sonuna kadar hizmete açıyoruz. 80 dönümlük bir alanda zeytin işleme merkezi yapıyoruz. Ayrıca 10 dönümlük bir alanı da Marmarabirlik’e verdik. Orada da nitelikli bir depolama alanı yapılacak. Gemlik Zeytininin dünya piyasalarına açılmasında bu bölge önemli rol oynayacak” diye konuştu. Bölgenin şehir trafiğinden uzak olmasının da çiftçi ve vatandaşlara ayrıca kolaylık sağlayacağını ifade eden Başkan Yılmaz, ziraat odası, zeytin depolama ve zeytin işleme merkezi ile ilgili işlemlerin tamamının bu bölgede yapılarak, vatandaşlara da daha rahat ortamda, müstakil birimler ile hizmet verileceğini sözlerine ekledi.

Tarımsal üretime yönelik yapmış olduğu yatırımlardan dolayı Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı
tebrik ve takdir eden AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Gemlik’te son yıllarda hayata geçirilen projelerin her türlü takdirin üzerinde olduğunu dile getirdi.

Tarımsal kalkınmaya yönelik yapılan bu hizmetler ile birlikte, Gemlik Zeytininin hak ettiği değere kavuşacağını ifade eden Birkan, “ Çiftçi ve vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir