Yeşilboğaz: “Bayrağı Daha İleri Taşıyacağız”

Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Barosu’nun Türkiye’deki diğer barolardan farklı olduğunu, birçok hukuk sisteminin oluşmasında öncülük ettiğini belirterek, “Bizlerde aldığımız bu bayrağı daha ileri taşımak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Mersin Barosu’nun Türkiye‘deki diğer barolardan farklı olduğunu, birçok hukuk sisteminin oluşmasında öncülük ettiğini belirterek, “Bizlerde aldığımız bu bayrağı daha ileri taşımak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Yeşilboğaz, Erdemli Cumhuriyet Başsavcısı İzzet Kardoğan’ı makamında ziyaret etti. Yeşilboğaz, Mersin Barosu’nda yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Mersin Barosu’ndaki deneyimleri ile mesleğin ve meslektaşlarının yararına odaklanarak, üyelerinin haklarını en etkin ve aktif bir şekilde savunan çalışmalar gerçekleştirmek için göreve geldiğini söyleyen Yeşilboğaz, “Cumhuriyetle yaşıt olan Mersin Barosu, Türkiye’deki barolardan farklı bir barodur. Mersin Barosu, adaletin tesisinde önemli yer tutmaktadır ve Türkiye’de uygulanmakta olan birçok hukuk sisteminin oluşmasında en büyük öncü baro olmuştur. Mersin Barosu, şu an barolardaki birçok uygulamanın temelini atmıştır. Daha önceki dönemlerde hizmet etmiş olan baro başkanlarımızdan aldığımız bayrağı, daha ileriye taşımak için gelmiş olduğum görevde, baromuzun başarılarına yenilerini eklemek için çalışacağız” ifadelerini kullandı

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir