YENİ PROJELERLE SİLVAN’IN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Silvan Belediye Başkan Vekilimiz olarak görevlendirilen ilçe Kaymakamımız Adem Çelik’in öncülüğünde hayata geçirilen yeni projelerle ilçenin çehresi değişiyor.

Çelik’in talimatıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Silvan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından başlatılan, Kalkınma Bakanlığı, GAP Bölge İdaresi Başkanlığının 2018 yılı yatırım programında yer alan kent içi ulaşım programı kapsamında, Silvan’ı Yayalaştırma Projesi kapsamında Karabehlülbey, Atatürk  ve Dr. İsmail Beşikçi  caddelerinde 16 bin 32  metrekare yürüyüş yolu, 2 bin 604 metrekare görme engelli iz taşı, 10 bin 430 metrekare bordür, 6 bin 802 metrekare oluk taşı döşemesi, 725 top akasya dikimi yapılacak. 43 aydınlatma direği ve 145 dekoratif çöp kutusu yerleştirilecek.

Merkezi finans ve ihale biriminin 2018 yılı proje teklifi kapsamında hazırlanan “Türkiye-Avrupa Birliği Şehir Eşleştirme Hibe Programı” kapsamında, “Yenilikçi Geri Dönüşüm  Uygulamaları Projesi” de yapılan müracaat sonunda ön elemeyi başarıyla geçti.

Belediye Başkan Vekili Çelik, yaptığı açıklamada, tarihi geçmişi ile bilinen kadim ilçenin çehresinin bu projelerle değişeceğini belirtti.
Çelik, “Gerçekleştirdiğimiz hizmetler ve projeler bir önceki belediye yönetimlerine verilen kaynakların aynısıyla yapılıyor. Onlara gelen kaynak ne ise bize gelen kaynak da aynı. Ancak biz kaynakları doğru yerlerde, doğru şekilde planlamasını yaparak vatandaşın hizmetine sunuyoruz.
Göreve geldiğimiz günden bugüne 7 gün 24 çalışıp, vatandaşımıza dokunan hizmetler üretiyoruz. Bu projeler Silvan’a hayırlı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir