Yaz Kur’an Kursları 25 Haziran’da Başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen Yaz Kur’an Kursları “Gel bu yaz Kur’an’ı gönlüne yaz” sloganıyla 25 Haziran Pazartesi günü başlıyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan Sinop İl Müftü V. Abdullah Söylemez şunları söyledi. “ yaz Kur’an kurslarını her yıl olduğu gibi bu yıl da “Gel bu yaz Kur’an’ı gönlüne yaz” sloganıyla 25 Haziranda başlıyor. Rasülüllah (sav) Efendimiz bir Hadis-i Şeriflerinde “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir” buyurmaktadır. Allah Rasulü (sav) Efendimizin “en hayırlı ve en şerefli” diye vasıflandırdığı nasipli kişiler olmak için kerim kitabımızı öğrenmeliyiz. Bu sebeple, anne ve babaları tarafından bizlere emanet edilecek olan öğrencilerimize, İslam dinini doğru bir biçimde öğretmek temel prensibimizdir. Kur’an Kurslarımızda çocuklarımıza Kur’an-ı Kerim’i düzgün ve tecvid kurallarına uygun bir şekilde okumayla birlikte sağlam bir itikat, bilinçli bir ibadet, güzel bir ahlak sahibi olmak, aynı zamanda Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa (sav)’in hayatı ve sözleri ile daha yakından tanışmış olacaklar. Okulların kapanması ile birlikte tatile dinlenmeye geçen yavrularımızın zihin dünyaları, ruh alemleri alemlerin yaratan Yüce Rabbimizin kitabı Kur’an-ı Kerim ile buluşacak. 8 hafta sürecek olan Yaz Kur’an Kursu eğitimimiz günlük en az üç saatten oluşmakta olup 25 Haziran’da başlayıp 17 Ağustos’a kadar devam edecektir. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yaz Kur’an Kursu kayıtları başlamış olup, kayıt yaptırmak isteyenlerin camilere ve Kur’an Kurslarına müracaat etmeleri gerekmektedir.” dedi.
Yaz Kur’an Kursları I. Dönemin 25 Haziran-2018 tarihinde başlayıp 20 Temmuz 2018 ‘de biteceği, II. dönem ise 23 Temmuz 2018 tarihinde başlayıp 17 Ağustos 2018 tarihinde sona ereceği belirtildi.

 

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir