Valimiz Hasan Karahan Şampiyon Atleti Makamında Kabul Etti

71. Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonasında Balkan Şampiyonu olan 20 yaşındaki Pamukkale Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 2. Sınıf öğrencisi olan Denizlili milli atlet Alperen Acet Valimiz Hasan Karahan tarafından ödüllendirildi.

Valimiz Hasan Karahan, Makamında kabul ettiği şampiyon atlete çeşitli hediyeler vererek İlimizin adını Balkanlarda duyurduğu için teşekkür etti. Başarının disiplinli ve özverili çalışmayla elde edilebileceğini vurgulayan Valimiz Hasan Karahan; genç sporcuya dünya çapında göstereceği başarılarla da ülkemizin adını duyurması temennilerinde bulundu ve 7-12 Ağustos tarihleri arasında Berlin’de yapılacak Şampiyonada başarılar diledi.

71. Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonası Bulgaristan’ın Stara Zagora kentinde 21-22 Temmuz tarihlerinde 18 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Şampiyonada Türkiye 5 altın, 6 gümüş, 8 bronz olmak üzere toplam 19 madalya kazandı. 20 yaşındaki Denizlili milli atlet Alperen Acet şampiyonada zorlanmadan altın madalyaya ulaşmayı başardı. 2.24m ile en yakın rakibinin önünde altın madalyaya uzanan Alperen Acet, 40 yıl aradan sonra yüksek atlamada ülkemize Balkan Şampiyonluğunu getiren isim oldu. Yaptığı derece ile Yüksek atlama branşında Avrupa’da 7. Sıraya Dünya’da ise 11. sıraya yükseldi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir