TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI’NDAN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan “Eskişehir Termik Santral Projesi Nihai ÇED Raporunun Değerlendirilmesi” yayını Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e teslim edildi.
2017 yılı son aylarında yapımı planlanan Eskişehir yerleşim yerinin doğusunda ve yerleşim yerine çok yakın olan Alpu Termik Santral’i için hazırlanan ÇED Raporu konusunda TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesinin öncülüğünde çalışma grubu oluşturdu. Kısa süre içinde ÇED Raporu Jeoloji Mühendisliği açısından değerlendirdi. Bu ÇED Raporunun eksiklerini belirledi ve bu konuda kamuoyunun doğru bilgilendirmesi için çalışmalarını bir yayın olarak hazırladı.
Hazırlanan yayın Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday tarafından takdim edildi. Sayın Büyükerşen hazırlanan yayının öneminin büyük olduğunu belirtti ve yayını hazırlayanlara teşekkür etti. Bu yayının Eskişehir yerleşim yeri yakınına kurulması planlanan termik santralin teknik ve bilimsellik dışı olduğunun ispatlaması bakımından önemli olduğunu vurguladı.
Bu yayındaki bilgilerin bu konuda yapılan mücadeleye ışık tutacağını ve güç vereceğini belirten Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday ise, TMMOB’nin her zaman halkın yanında olduğunu, bilimsellik dışı işlerde kamuoyunu bilgilendirmek görevinin TMMOB’nin kuruluş amaçlarının başında geldiğini söyledi.
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir