Tarsus’ta Hanımeli Pazarı Açıldı

Tarsus Belediyesi tarafından kadınların yöresel ürünlerini satışa sunacağı Hanımeli Pazarı hizmete açıldı.

Tarsus Belediyesi tarafından kadınların yöresel ürünlerini satışa sunacağı Hanımeli Pazarı hizmete açıldı.
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Şehitishak Mahallesi Semt Pazarı içerisinde faaliyet gösterecek pazarın açılışında yaptığı konuşmada, pazarın Tarsuslu kadınların emeklerinin sergileneceği ve satılacağı bir yer olacağını söyledi.

Bu projenin kadınlara güç, ilçeye de renk katacağını ifade eden Can, her hafta pazartesi kurulacak Hanımeli Pazarı’na bütün vatandaşların destek vermesini istedi.
İlçede 179 mahalleye hizmet verdiklerini anlatan Can, şöyle konuştu:

“Kırsal mahallelerde oturan vatandaşlarımızın haftada bir gün şehre inmeleri ve ürünlerini satmaları için bu pazarı faaliyete geçiriyoruz. Bunun yanında şehirdeki kadınlarımızın da aile ekonomilerine katkıda bulunmaları için bu Hanımeli Pazarını açıyoruz. Bu pazarımız, haftada bir gün pazartesi günleri sabahtan akşama kadar açık olacak. Kadınlarımız tamamen ürettikleri ürünlerin satışını gerçekleştirecek. El emeği, göz nuru, gerek ev yemekleri, gerek iğne oyaları sadece kendi emeklerini sergileyerek satışını yapacaklar. Satıcı kadınlarımızdan biraz sabırlı olmalarını istiyorum. Malum şehrimiz sıcak iklim bölgesi olması sebebiyle rutubet ve nemden dolayı vatandaşlarımız gerek hafta sonu, gerek yazın denizi, yaylayı tercih ediyor.”

Can, belediye olarak kadın esnafları desteklediklerini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından açılışı yapılan Hanımeli Pazarı’nda 120 kadın işletmecinin bulunacağı bildirildi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir