Tahmazoğlu’ndan “Sağlıklı Yaşam İçin 10 Adım Atın” Çağrısı

Parkta vatandaşlarla birlikte yürüyüş yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, herkesi sağlıklı yaşam için her gün 10 bin adım atmaya davet etti.

Sağlıklı toplum sağlıklı bireylerden oluşur ilkesiyle hareket eden Şahinbey Belediyesi, Kavaklık Parkı’nda vatandaşlarında katılımıyla ‘Sağlığınız için Her Gün 10 bin Adım’ yürüyüşüne katıldı. Yürüyüşe katılan gençler, ellerinde “Her Gün 10 Bin Adım”, “Rahat Bir Nefes İçin Hareket Zamanı”, “Spor Yap Sağlıklı Kal” mesajları taşıyan pankartlarla sporun önemine dikkat çekti. Her fırsatta sağlıklı yaşamın önemine dikkat çeken Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Sağlıklı bir yaşam için spor şart. Vatandaşlarımızın ve bizlerin sporu hayatımızın bir parçası haline getirmemiz gerekiyor. En azından yürüyüş yapıp ve her gün on bin adım atarak sağlıklı kalabilir, hayatımızı daha kaliteli bir yaşama dönüştürebiliriz. Aynı zaman da fazla kilolarımızdan ve birçok hastalıktan da spor sayesinde kurtulabiliriz. Bu tür etkinliklerin yanı sıra vatandaşlarımızı spor yapmaları için sosyal tesislerimizdeki spor salonlarına da davet ediyoruz. Vatandaşlarımızı sağlıklı yaşam için her Pazar düzenlediğimiz bisiklet turlarımıza katılmaya davet ederek bisiklet sürmeye de teşvik ediyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak başarılı öğrencilerimize bisiklet hediye ediyoruz, Ortaokul ve lise öğrencilerimize karne hediyesi olarak spor ayakkabı ve değişik zamanlarda eşofman takımı hediye ediyoruz. Amacımız sağlıklı bir yaşam için on bin adımda sen at diyerek, herkesi spor yapmaya davet etmek” dedi.
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir