Sarıçam Belediyesi’nden 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği

Başkan Uludağ,” Her zaman engellilerimizin yanındayız”

Adana’nın Sarıçam ilçesinde Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği ile birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle “Engelleri Beraber Aşıyoruz” adlı özel bir etkinlik düzenlendi. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, herkesin engelli olan vatandaşlarımızın sıkıntılarını hissetmesi gerektiğini belirterek, “ Sadece bir gün değil her zaman engellilerin yanında olmamız gerekir. Biz de Belediye olarak ilçemizde gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz.”dedi.

Asım Savaş Kapalı Spor Salonu’nda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın yanı sıra MHP Adana Milletvekili ve MYK Üyesi Muharrem Varlı, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma, Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Emin Canlı, MHP Sarıçam Kadın Kolları Başkanı Özlem Kocatürk, Adana Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Vahap Can Kasapgil ile çok sayıda engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Belediye Başkanı Bilal Uludağ, etkinliğe katılan engelli vatandaşlar ve ailelerin yanlarına giderek onlarla bir süre sohbet etti. Bilal Uludağ, “Engelleri Beraber Aşıyoruz “ sloganı ile bu anlamlı günde engellilerin topluma kazandırılması ve sosyal faaliyet kapsamında farkındalık oluşturmak istediklerini ifade etti. Bilal Uludağ,”Etkinlik nedeniyle özel donanımlı aracımızla tekerlekli sandalyede olan engelli kardeşlerimiz evden alınarak salona getirildi. Ayrıca şunu unutmamalıyız ki, her sağlıklı birey de bir engelli adayıdır. Biz de belediye olarak her zaman engellilerimizin yaşayacakları sıkıntıların takipçisi olacağız. Onların yaşam koşullarının en iyiye getirebilmek ve ailelerinin yaşadıkları zorlukları kolaylaştırmak için çaba içinde olacağız. Bu etkinlikte emeği geçen Spor Müdürlüğümüze ve Adana Görme Engelliler Spor Kulübüne ve katılımcılara çok teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

FUTBOL MAÇI YAPTILAR

Adana Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Vahap Can Kasapgil ise 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla etkinliği gerçekleştiren Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve ekibine böyle bir farkındalık yarattığı için teşekkür ederek plaket verdi.

Daha sonra ise Adana Görme Engelliler Spor Kulübü üyelerinden yüzde 30 Görme engelli olanlar ile Sarıçam Belediyesi Spor Müdürlüğü çalışanları arasında futbol maçı yapıldı. Oldukça çekişmeli geçen ve ilgi ile izlenen karşılaşmayı 6-5 kazanan ise Görme Engelli sporcular oldu. Karşılaşma sonrası ise sporcular kupayı Başkan Bilal Uludağ’ın elinden aldılar.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir