ŞANLIURFA’DA BİR İLK – Oyuncak müzesi açılış için gün sayıyor

ŞANLIURFA’DA BİR İLK

 

OYUNCAK MÜZESİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

 

Hayata geçirdiği sosyal projelerle önemli başarıların altına imza atan Karaköprü Belediyesi, Şanlıurfa’da bir ilke daha imza atarak, oyun ve oyuncak müzesini Şanlıurfa’ya kazandırıyor. Çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiği proje kısa bir süre içerisinde hizmete sunulacak.

 

Şanlıurfa’nın merkez Karaköprü ilçe Belediyesi, Türkiye’de 6. Şanlıurfa’da da ilk olacak ‘Şanlıurfa Oyun ve Oyuncak Müzesi’ Karaköprü’ye kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

İçerisinde geçmişten günümüze birçok oyuncağın yer alacağı müzede çocukların bu oyuncakları görmesi ve aileleriyle birlikte burada zaman geçirebilmeleri sağlanacak.

 

Müzenin bahçesinde sevilen çizgi film karakterleri ve hayvanların büyük maketleri de yer alırken, müze içerisinde yapılacak etkinlikler ve programlarla çocukların dolu dolu zaman geçirmeleri ve eğlenmesi sağlanacak.

 

Karaköprü’yü bir müze kenti haline getirmek için çalıştıklarını kaydeden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Müzelerin önemini bildiğimiz ve çocuklara değer verdiğimiz için Şanlıurfa’mızda ilk olacak olan Oyun ve Oyuncak Müzesi projemizi hayata geçiriyoruz. Türkiye’de altıncısını Karaköprü’de yapacağımız bu müzede eski ve yeni oyuncakları sergileyeceğiz. Müzemiz bitme aşamasına geldi. İnşallah en kısa sürede müzemizi çocuklarımızın hizmetine açacağız” diye konuştu.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir