Sabah namazına camiye gelen çocuklara çorba ikram ediyor

Konya’da bir çorba salonu, sabah namazını camide kılan 11 yaş altı çocuklara ücretsiz çorba ikramında bulunuyor.
Konya’da bir çorba salonu, sabah namazını camide kılan 11 yaş altı çocuklara ücretsiz çorba ikramında bulunuyor. Sabah namazını çorba salonunun yakınındaki camide kılan çocuklar ise namazdan sonra yanlarında bulunan büyükleriyle birlikte çorba salonunun yolunu tutuyor.

Konya Büyükşehir Belediyesinin 7-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik hayata geçirdiği “Güle Oynaya Camiye Gel” projesine kayıt yaptıran binlerce çocuk sabah namazlarında camileri dolduruyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından “Güle Oynaya Camiye Gel” projesine kayıt yaptırarak Temmuz ve Ağustos aylarında 40 gün camide sabah namazına katılacak çocuklara bisiklet hediye edilirken, bir çorba salonu da sabah namazını camide kılan 11 yaş altı çocuklara ücretsiz çorba ikramında bulunuyor. Çorba salonunun kapısına “Sabah namazı sonrası 11 yaş altı çocuklarımızın çorbası bizim ikramımız” yazısı asılırken, çocuklar da namaz sonrası çorba salonuna gelerek ikram edilen çorbayı içiyor. Çocukların içtiği çorbadan ücret alınmıyor.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir