Pozantı’da mezarlık ve cenaze hizmetleri iyileştirildi

Adana Büyükşehir Belediyesi, Pozantı İlçe Mezarlığı’na idari bina, gasilhane, namazgah, abdesthane, bekleme salonu ve kameriye inşa etti, kapalı tip cenaze nakil aracı tahsis etti.

Pozantı’da mezarlık ve cenaze hizmetleri iyileştirildi

‘Acınız Acımızdır’ anlayışıyla mezarlık ve cenaze hizmetlerini bütün şehir genelinde kesintisiz sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi, Pozantı Mezarlığı’na idari bina, gasilhane, namazgah, abdesthane, bekleme salonu tuvalet ve kameriye kazandırdı. Ayrıca, Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda Pozantı Belediyesi’ne kapalı tip cenaze nakil aracı tahsis edildi.
POZANTI’YA MEZARLIK KOMPLEKSİ
İl genelindeki bin 800 mezarlıkta morg, gasilhane, defin, bakım, onarım ve temizlik hizmetlerini yılın 12 ayı sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı, özverili ve gayretli çalışmalarını Pozantı’ya da yansıttı. Pozantı Mezarlığı’nın fiziki koşullarını iyileştirmek üzere yürütülen projede idari bina, gasilhane, namazgah, abdesthane, bekleme salonu, tuvalet ve kameriye inşa edildi. Bu yapıların yanı sıra mezarlığın yolları parke taşla kaplandı ve çevre düzenlemesi yapıldı. Cenaze defin işlemi hizmetlerini ve mekansal sorgulamaları kolaylaştırmak üzere  parselasyon çalışması da tamamlandı.
SON MODEL CENAZE NAKİL ARACI
Pozantı Mezarlığı’nın yenilenmesinin yanı sıra ilçede cenaze hizmetlerinin daha iyi şartlarda verilmesi için Pozantı Belediyesi’ne kapalı tip cenaze nakil aracı tahsis edildi. Mezarlıklar Daire Başkanı Recai Çakar, son model kapalı tip cenaze nakil aracının anahtarını Pozantı Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal’a verdi. Pozantı Mezarlığı’ndaki yeni yapıları inceleyen ve Adana’ya gelip, Recai Çakar ile istişarede bulunan Pozantı Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, Pozantı’da mezarlık ve cenaze hizmetlerinin iyileştirilmesini sağlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti.
Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir