ÖZACAR’DAN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, yazılı bir açıklama yayınlayarak “İnsan hak ve özgürlüklerinin herkes için hayata geçirildiği bir ülke ve dünya özlemiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlu olsun” dedi.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, bu günün insan olmanın getirdiği, insan onurunun doğal bir sonucu olan insan haklarının özel ve anlamlı bir günü olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Özacar’ın mesajı şöyle : “İyi, onurlu ve güzel bir yaşam, hiç şüphesiz insan haklarının gözetilmesinden geçer. Ülkemiz, Birleşmiş Milletler’in kurucu üyelerinden birisi olarak ‘İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni ilk onaylayan ülkeler arasında yer almış ve insan hakları konusundaki önemli sözleşmelerin büyük bölümüne taraf olmuştur. Bu önemli, değerli ama başlı başına yeterli olmayan bir durum olup gereği pratikte de yerine getirilmelidir. İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi önceliğimiz olmalıdır.

Eşitliğe dayanmayan, ötekileştiren, ayrımcı bir anlayışı reddeden insan hakları, ülkemizin derin tarihi birikimi ve kültürel varlığında da öteden beri vardır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün altı ilkesinden bir olan ‘Halkçılık’, Cumhuriyetin ilk yıllarından beri bize devlet işlerinde eşitliği öğütleyen temel bir insani göreve dikkat çekmektedir. Mevlana’nın öğretisi ise yine insanı yücelten bir öğretidir.

Gelibolu Belediyesi olarak işte böyle güçlü dayanaklarla insan haklarına duyarlı, eşitliği ve adaleti gözeten yerel yönetim anlayışı sürdürdüğüne inanmaktayız. Cinsiyete, ırka, renge, dile, dine, siyasal ya da başka düşünceye, toplumsal ya da ulusal kökene, azınlık olmaya, servete ya da diğer tüm durumlara dayanan herhangi bir ayrım gözetmeden sürdürülen yerel yönetim anlayışımız insan temeli üzerine dayanmaktadır. Her türlü uygulamamızda değerli halkımıza hoşgörü ve nezaketle yaklaşılmasını sağlamak hem yükümlülüğümüz, hem de insan haklarından doğan sorumluluğumuzdur.

İnsan hak ve özgürlüklerinin herkes için hayata geçirildiği bir ülke ve dünya özlemiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlu olsun.”

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir