OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN ANLAMLI AÇILIŞLAR

OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN ANLAMLI AÇILIŞLAR

ŞEHİT POLİS MEMURU BURAK MART VE ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ ZİNNUR EZİM’İN İSİMLERİ PARKLARDA YAŞAYACAK

Nüfus yoğunluğuna Türkiye’nin en çok şehit veren ili olan Osmaniye’de Belediye tarafından anlamlı açılışlar gerçekleşmeye devam ediyor.

Osmaniye Belediyesi, şehitlerin isimlerini sonsuza dek yaşatmak amacıyla çocuk parklarına şehit isimlerinin verilmesi çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Belediye Başkanı Kadir Kara başkanlığında Belediye Meclisinin AK Partili ve Milliyetçi Hareket Partili meclis üyelerinin oy birliği ile aldığı kararla Şehit Jandarma Uzman Çavuş Zinnur Ezim’in ismi Alibekirli Mahallesi Sancaklı Camii yanında bulunan parka ve Şehit Polis Memuru Burak Mart’ın ismi Güneysu İlkokulu karşısında bulunan parklara verildi.

Anıt açılış töreni tüm şehitlerin anısına saygı duruşu, İstiklal Marşı ve akabinde Sancaklı Camii İmam Hatibi Arif Solak’ın okuduğu Kuran-ı Kerim ve dualarla başladı.

Kahraman şehitlerin isimlerinin verildiği parklara gelen şehit aileleri duygulu anlar yaşadı. Şehitlerin isimlerinin yaşayacağı parkta ayrıca şehitlerin biyografisinin bulunduğu anıtlar yer alıyor.

Şehit aileleri, vatan uğruna canını feda etmiş evlatlarımız anısına yapılan ve isimlerini ömür boyu yaşatmak için yürütülen bu çalışmalardan dolayı Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bizler çok duygulandık ayrıca evlatlarımızın isimlerinin sürekli yaşayacağı içinde mutluyuz.” İfadelerini kullandılar.

BAŞKAN KADİR KARA, ‘HİÇBİR ŞEKİLDE ŞEHİTLERİMİZİN HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ, ÖDEYEBİLMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL’

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara anıt açılış töreninde yaptığı konuşmasında; “Biz millet olarak 1071 öncesinden bu zamana kadar her bir zerresi şüheda kanıyla sulanmış olan bu kutsal topraklar kolay vatan yapmadık.

Devletimiz şuanda sınır ötesinde tüm güvenlik görevlileriyle bütün imkânlarıyla çaresiz insanlara çare götürmek, sınır içerisinde de vatandaşımızın ve devletimizin birlik beraberliğini yok etmeye ve ülkemizi bölmeye çalışan bölücülere fırsat vermemek adına mücadele veriyor.  Güvenlik güçlerimiz tüm ülkede yaşamımızı rahat bir şekilde sürdürebilme ve çocuklarımızın oynayabileceği böyle parkları yapabilmek imkanlarına sahip olabilmemiz için bu mücadeleyi canları ve kanları pahasına veriyorlar. Hiçbir şekilde şehitlerimizin haklarını ödeyemeyiz. Ödeyebilmemiz mümkün değil. Ancak elimizden geldiği kadar onları unutmamak, unutturmama, sahip çıkmak, yetişen yeni neslimizin bu toprakların vatan olması uğruna mücadele veren şehitleri hatırlaması onların hayatlarını okuması ve isimlerini bilmesi adına bu parklarımıza bu isimleri veriyoruz. Bizim amacımız burada Burak Mart ve Zinnur Ezim şehitlerimizin anısına ve ailesine sahip çıktığımızı, çıkacağımızı, unutmadığımızı ve unutmayacağımızı belirtmek adına şehitlerimizin isimlerini veriyoruz. Cenab-ı Allah Burak Mart, Zinnur Ezim kardeşlerim ve tüm şehitlerimizin mekânlarını cennet eylesin inşallah.” İfadelerini kullandı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz yaptığı konuşmada; “Parklara ve caddelere isimlerin verilmesi Türkiye’de bir örnektir. Şehitlerimizin ve değerli ailelerinin daima yanında ve destekçisi olan Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya ve meclis üyelerimize çok teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Allah razı olsun.” İfadelerini kullandı.

Osmaniye Şehit Polis Aileleri ve gazileri Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut Kaplan konuşmasında; “Kahraman Şehitlerimize ve kıymetli ailelerine her zaman gösterdiği hassasiyetten dolayı Başkanımız Kadir Kara’ya çok teşekkür ediyorum.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, günün anısına şehit ailelerine Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Açılış törenine Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, Osmaniye Şehit Polis Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut Kaplan, Mahalle Muhtarları, şehit aileleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Tören, şehit aileleri ile hatıra fotoğrafı çekilmesi ve helva ikramının ardından sona erdi.

MUS AFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir