NÂZIM HİKMET GENÇLİK KOROSU’NDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Defne Belediyesi’nin bünyesine dâhil ettiği Defne Belediyesi Nâzım Hikmet Gençlik Korosu, usta tiyatrocu-şair Orhan Aydın’ın da katılımı ile muhteşem bir konsere imza attı.

Sümerler Amfi Tiyatro’da gerçekleşen konserde salon hınca hınç doldu; müzikseverler unutulmaz bir müzik şöleni yaşadı.
Yoğun katılımla gerçekleşen konsere Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu, CHP İl ve İlçe Yönetimi, Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, Defne Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Meclis Üyeleri ve çok sayıda müziksever katıldı.

Koro Şefi Cansu Daloğlu ve Orkestra Şefi Nejat Daloğlu önderliğinde, birbirinden değerli koristlerin seslendirdikleri şarkılarla kulakların pasını silen Defne Belediyesi Nazım Hikmet Gençlik Korosu, dinleyicilere adeta müzik ziyafeti yaşattı.

YAMAN:” GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ ÇOCUKLAR” 

Konserde yaptığı konuşmada “Güzel günler göreceğiz, güneşli günler…” dizelerini okuyan Defne Belediye Başkanı Dr.İbrahim Yaman:

“İlçemize böylesine yakışır bir koroyu Belediyemiz bünyesine kazandırmış olduğumuz için mutluyuz. Siz değerli halkımızla sanatla,edebiyatla, müzikle bir arada olduğumuz için mutluyuz. Nazım Hikmet’in dizelerini kıymetli tiyatrocu-Şair Orhan Aydın’ın sesinden dinlemek ayrı bir keyifti. Bu güzel konserde emek veren tüm sanatçılarımıza ve salonu dolduran bu müthiş kalabalığa teşekkür ediyor, böyle nice güzel etkinliklerde sizlerle bir arada olmaya devam edeceğimizi ümit ediyorum.”sözlerine yer verdi.

Sözlerine Nazım Hikmet’in, “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bu memleket bizim…” dizeleri ile başlayan Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, böyle güzel ve anlamlı bir konserde bulunmaktan ötürü mutlu olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Katılımın bir hayli yoğun olduğu konser, duygu yoğunluklu şarkılar ve alkışlar eşliğinde sona erdi.  Koronun en küçük üyesi 8 yaşındaki  Cemre Eraslan seslendirdiği Hiroşima şiiri ile salondaki herkese duygu dolu anlar yaşattı.

 

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir