Mut’ta Dosteli Market Açılacak

Mersin Büyükşehir Belediyesinin, ihtiyaç sahiplerine yardım amacıyla kurduğu Dosteli Market’in yedinci mağazası Mut ilçesinde açılacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin, ihtiyaç sahiplerine yardım amacıyla kurduğu Dosteli Market’in yedinci mağazası Mut ilçesinde açılacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, kent genelinde dar gelirli ve ekonomik açıdan zorluklar yaşayanlara yardımcı olabilmek için hayata geçirilen Dosteli Market Projesi’nde bugüne kadar açılan 6 mağaza ile kent genelinde 5 bin 773 kişiye yardım sağlandı.

Dosteli Market Projesinde yedinci mağaza Mut ilçesinde açılacak.

Yangın gibi afetlerden zarar gören ailelere de zor günlerinde dost elini uzatan Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentte bu nedenlerle 191 aileye buzdolabı, çamaşır makinesi, fırınlı ocak, oturma grubu ve mobilya gibi ev eşyaları temin etti.

Eğitime destek de sürüyor

Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, eğitime destek amacıyla il genelinde 118 bin 700 öğrenciye kırtasiye yardımı yaptı.

Büyükşehir Belediyesi, bu alanda ayrıca Mersin’de ikamet eden ve 4 yıllık üniversite kazanarak 1. sınıfa başlayacak olan toplam 38 bin 184 öğrenciye lisans eğitim yardımı sağladı.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir