MİLLETVEKİLİ İNCEÖZ VE BAŞKAN YAZGI YENİ SANAYİ PROJESİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

Milletvekili İlknur İnceöz, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belediye Meclis Üyeleri ve Ak Parti teşkilatı, Aksaray Belediyesi ile TOKİ iş birliğinde yapılan, istihdam başta olmak üzere bölgesel gelişmeye katkı sağlayacak 375 Milyon TL’lik Yeni Sanayi Sitesi projesi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Aksaray’da sanayi esnaflarının ve vatandaşların uzun yıllardır beklediği yeni sanayi sitesi için göreve geldiği ilk günden bugüne kadar geçen süre içerisinde sanayi esnafları ve oda başkanları ile birlikte görüşmeler yaparak çalışmalara başlayan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Yeni, Sanayi Sitesinin yapımını Toplu Konut İdaresine onaylanmasını sağlamıştı. Ocak ayı içerisinde ihalesi yapılan 375 Milyon lira ihale bedeline sahip Aksaray Sanayi Sitesi projesi Türkiye’de örnek projeler arasına girdi.

Başkan Yazgı, “TOKİ’nin tek seferde Türkiye’de yaptığı en büyük proje olma özelliğini koruyan Aksaray Yeni Sanayi Sitesi kentsel dönüşüm projesi 1620 dükkân ve işyerinden oluşuyor. Aksaray’da sanayi esnafına kira öder gibi dükkân sahibi olma imkânı sunuyoruz. Milletvekilimiz İlknur İnceöz, Belediye Meclis üyelerimiz ve Teşkilatımızla birlikte yeni sanayi projesinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledik” dedi.

Milletvekili İnceöz, “Belediye Başkanımız göreve geldiği ilk günden itibaren mevcutta olan sanayinin taşınması için çalışmalarına başladı. Bizlerde taşınması için elimizden gelen gayreti gösterdik ve nihayet bir sonuç alarak 375 Milyonluk dev yatırım olan Yeni Sanayi Projemizi Aksaray’ımıza kazandırdık. Yapılan çalışmaları yerinde görmek amacıyla yeni sanayinin yapılacağı alana geldik. İnşaatın hangi aşamada olduğunu gördük. Şantiye şefinden bilgiler aldık. Yaptığımız incelemelerde bulunduk. Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” Dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir