Mezitli’ye 50 milyonluk dev yatırım

Hayata geçirdiği sosyal ve kültürel çalışmalarla adından söz ettiren Mezitli Belediyesi, bütçesinin yarısını ile hayata geçirdiği dev projelerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı törenle açacak. 2 Aralık Cumartesi günü yapılacak toplu açılış ve temel atma töreni Mezitli Belediyesi Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek.

 2017’yi proje hizmet yılı ilan eden Mezitli Belediyesi, bütçesinin yarısına denk gelen projelerini yapılacak dev bir törenle vatandaşlarla buluşturacak. Peş peşe hayata geçirdiği kültür ve sanat projeleriyle adından söz ettiren, birçok ödülün yanı sıra üniversitelerde ders olarak okutulan Mezitli Belediyesi, 2 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 15.30’da Mezitli Belediyesi Açık Hava Tiyatrosu’nda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla temel atma ve açılış törenlerini birlikte gerçekleştirecek. Türkiye’nin borçsuz birkaç belediyesinden birisi olan Mezitli Belediyesi’nin toplam 50 Milyon liraya mal olan ve tamamını borçlanmadan kendi kaynaklarını kullanarak gerçekleştirdiği, Belediye Hizmet Binası, Açık Hava Tiyatrosu, Kültür Merkezi, 2. Aktif Yaş Alma Merkezi, Gençlik Merkezi, Taş Mektep ve Kafe Kütüphane gibi dev projelerin açılışı gerçekleştirilecek. 

 TOPLU AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENİ

Görevde bulunduğu süre içerisinde Kadın Üretici Pazarı, Gönüllü Evleri, Down Kafe. Hobi Bahçeleri, Jakaranda korulukları, Her Siteye Atatürk Büstü, bisiklet yolları gibi projeleri Mezitli halkıyla buluşturduklarını hatırlatan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, yapımı tamamlanan Açık Hava Tiyatrosu, Kafe Kütüphane ve Cumhuriyet İlkokulu’nun (Taş Mektep) açılışına ve 2018 yılı içerisinde tamamlanması öngörülen Belediye Hizmet Binası, Kültür Merkezi, Aktif Yaş Alma Merkezi, Gençlik Merkezi, Kafe Kütüphane’nin temel atma törenini gerçekleştireceklerini söyledi.

 DEV TASİSLERİ İLÇEMİZE KAZANDIRIYORUZ

Mezitli Belediyesi’nin hiçbir ranta izin vermeden halkın olanı halka kullandıran bir kurum olduğunun altını çizen Başkan Tarhan, “7 Kadın Üretici Pazarımızda bine yakın kadına, 10 Gönüllü Evimizde on binlerce, Sanat Evimiz ve Spor Okulları kapsamında on bine yakın insanımıza dokunduk. Belediyeye ait tüm alanlarımızı rantın elinden kurtararak, belediyemizin işlettiği sosyal tesisler haline getirdik. Kent merkezinde 36 jakaranda koruluğunun yanında zeytin ve kayısı korulukları oluşturduk. Üstelik tüm bunları 182 bin nüfusa ek olarak, 60 bin Suriyeli ve bize bağlanan belediyelerin borç yüküne karşın gerçekleştirdik. Şimdi sıra, ilçemizin en büyük eksikliği olan sanatsal ve kültürel dev projelere geldi” şeklinde konuşarak, tüm Akdeniz bölgesinde yaşayan vatandaşları 2 Aralık’ta gerçekleşecek toplu açılış ve temel atma törenine davet etti. 

Sultan AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir