Mersin kent protokolü bayramlaştı

MERSİN il protokolü, Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda buluştu. Bayramların birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğinin altını çizen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, gelecekteki her günün bayram tadında olması temennisinde bulundu.
Kültür Merkezi’ndeki resepsiyona Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Vali Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral, Devlet eski Bakanı Kürşat Tüzmen, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) Genel Sekreteri Lütfi Altınsu, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, CHP Milletvekili Hüseyin Çamak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile askeri erkan katıldı.
Tüm konukları salon girişinde karşılayarak bayramlarını kutlayan Elvan, yaptığı açıklamasında ise şu ifadelere yer verdi; “Bugün bayramımızın ilk günü. Tüm milletimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Tüm babaların babalar gününü de kutluyorum. Aynı güne denk geldi. Çok huzurlu ve mutlu bir gün. Bayramlar bizlerin birlikteliğini, dayanışmasını artıran daha huzurlu ve daha mutlu günlerimiz. İnşallah bundan sonraki süreçte de her günümüz böyle bayramlar gibi olur. Tabii milletimizin, vatandaşımızın temel beklentisi bu bayramlarda birliğimizin ve beraberliğimizin artırılması, huzurun temini, güvenliğin sağlanması refahın artması. Bunlar olduğu sürece de mutlu ve huzurlu bir şekilde nice bayramları birlikte yaşayacağız. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. İnşallah Türkiye büyümeye ve güçlenmeye devam edecek.”
Vatan savunmasında şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına da sabır dileyen Elvan, “Yine bayram gününde sınırda hatta sınırımızın ötesinde teröristlerle mücadele eden, onlara karşı ciddi bir mücadele sergileyen Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, emniyet mensuplarımıza da teşekkür ediyorum. Her birinin bayramını ayrı ayrı kutluyorum. Şuanda burada bayram töreni gerçekleştiriyoruz ama oradaki kardeşlerimizin bir kısmı nöbette, bir kısmı terörle mücadelede. Dolayısıyla bizim onlara minnettarlığımız var. biz o kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir