Masada “27 Mayıs ve İzmir” olacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi tarafından gerçekleştirilen Kent Söyleşileri’nin bu ayki konuğu, DEÜ Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakkı Uyar, “27 Mayıs ve İzmir”i anlatacak.

 

Her ay gerçekleştirilen söyleşilerle kent tarihine ve kültürüne ışık tutan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi, Mayıs ayında DEÜ Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakkı Uyar’ın söyleşine ev sahipliği yapacak. 30 Mayıs Çarşamba günü (yarın) APİKAM Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek söyleşide, 27 Mayıs öncesinde İzmir’deki siyasi hayat, 27 Mayıs ve İzmir’de 27 Mayıs sonrası anayasa referandumu ve seçimler ile tüm bunların kent üzerindeki etkileri konuşulacak.

Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi’nde gerçekleştirilecek söyleşi, saat 18.00’de başlayacak.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir