Lösemili çocuklara 23 Nisan eğlencesi

MERSİN’in merkez Mezitli İlçe Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında lösemi hastası çocuklar için eğlence programı düzenledi.

Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Onkolojisi ve Hematoloji Bölümü’nde tedavi gören çocuklar için Divan Otel’de düzenlenen etkinliğe, Belediye Başkanı Neşet Tarhan eşi Sembol Tarhan ile birlikte katıldı. Palyaçolar ile oyunlar oynayan, müzik eşliğinde dans eden çocuklar, unutulmaz bir gün yaşadı. Etkinlikte Belediye birim amirleri de giydikleri palyaço kıyafetleriyle çocukların neşesine ortak oldu.
Çocuklarla birlikte dans eden Başkan Tarhan, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“23 Nisan Çocuk Bayramı nedeniyle tedavi gören çocukların bayramını kutlamak ve onlara moral verme amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Onlarla birlikte bizler de mutlu olduk, oyunlar oynadık, şarkılar söyledik, doyasıya eğlendik. Çocuklarımıza çeşitli hediyeler vererek, onların yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalıştık. Bundan sonra da bu tür etkinliklerimiz devam edecek.”

Sabiha BAŞARAN

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir