Kulp İlçesinde Devam Eden 69 Km Yolun Asfaltlanma Çalışmaları Tamamlandı

 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 2017 yılı yol programı kapsamında Kulp İlçesine bağlı kırsal mahallelere ( köylere) ait 69 km yolun asfaltlanma çalışmalarını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince 29.05.2017 tarihinde 12.528.340,09TL’yeihale edilen Kulp ilçesine bağlı Argün-Baloğlu-Aygün grup yolu,Başbuğ-Kayahan grup yolu ile İnkaya, üçkuyu ve Ayhan köylerine ait yolların(69 km) asfaltlanma çalışmalarını tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu.

 

Kulp Belediye Başkanı Fatih DÜLGEROĞLU konu ile ilgili yaptığı açıklamada kalıcı ve daha sağlıklı bir ulaşım için gece gündüz çalıştıklarına değinerek “İlçemizin sarp ve dağlık bir bölgede olması nedeniyle mevcut yolların kış aylarında ulaşım noktasında vatandaşımıza sıkıntı yaşattığını,bizlerde bu yaşanan sıkıntının kalıcı bir şekilde çözümlenebilmesi için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine taleplerimizi ilettik. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bu talebimizi geciktirmeden projelendirip çalışmalara başladı.İlçemize bağlı farklı mahallelerde başlatılan 69 km asfaltlanma çalışmaları tamamlandı.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince ilçemize yapılacak olan 2018 yol programı kapsamında,İlçe merkezine ait yollara 13 km hazır asfalt,12 kırsal mahalleye ait yollarda 50,2 km 1.kat,71,3 km 2. Kat asfalt,20 km beton yol ve 74 km stabilize yolun ihalesi yapılarak çalışmalara başlandı.Bu çalışmalarından dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cumali ATTİLA’ya çok teşekkür ediyoruz” dedi.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir