KULLANILMIŞ YAĞ VE PİLLER ATIK KUMBARALARINA

İzmit Belediyesi tarafından şehrin çeşitli noktalarına konulan geri dönüşüm kumbaraları sayesinde litrelerce kullanılmış yağ ve pil toplanıyor.

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri halen Belsa önü, Alikahya Hizmet Binası, Kuruçeşme Hizmet Binası, Mevlana Kültür Merkezi ve Yürüyüş yolunda bulunan atık toplama kumbaralarına vatandaşların ev ve işyerlerine biriktirdikleri atık yağ ve kullanılmış pilleri bıraktıklarını söylediler.

130 Litre Yağ, 60 Kilo Pil

Yetkililer, kumbaralarda haftada ortalama 130 litre atık yağ, 60 kilogram da atık pil toplandığını ifade ederek “kullanılmış yağların lavabolardan dökülmesi sonucu su, toprak kirlenmekte kanalizasyon hatları büyük zarar görmektedir. Bir litre atık yap 1 milyon metreküp temiz suyu kirletebilmektedir. Aynı şekilde atık pillerde taşıdıkları ağır metaller yüzünden çevreye büyük zarar vermektedir. İzmit Belediyesi olarak bu zararları ortadan kaldırmak için 10 yılı aşkın zamandır geri dönüşüm çalışmaları yapmaktayız” dediler.

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir