KOMEK ve ASEM İlçelerimize Değer Katıyor

 Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ereğli ve Karapınar programları sırasında ilçelerde faaliyet gösteren ASEM’leri ziyaret ederek merkezlerin güz dönem açılışlarına katıldı. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerde hayata geçirdikleri KOMEK ve ASEM’lerinin, Büyükşehir standardının ilçelere taşındığı en önemli hizmetler olduğunu söyleyen Başkan Altay, “İnsanımız için en iyi ve en kaliteli mekanlarda hizmet sunmaya devam edeceğiz”

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya merkezinden ardından ilçelerde de hayata geçirilen Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM) güz dönemi eğitim ve faaliyetlerine başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yatırım incelemeleri ve buluşmalar kapsamında ilçelere gerçekleştirdiği ziyaretlerde KOMEK ve ASEM’lerin yeni dönem açılışlarını da gerçekleştiriyor.

KOMEK VE ASEM ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER

Son olarak Ereğli ve Karapınar programlarında, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven ve Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ile birlikte ASEM’leri de ziyaret ederek kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Altay, Yeni Büyükşehir Yasası’nın konuşulmaya başlandığı dönemlerde tartışıldığını belirterek, “Üzerinden 5 yıl geçti ve bugün geldiğimiz noktada ilçelerimizde birçok altyapı yatırımları halledildi, önemli birçok sosyal proje yürütülüyor. KOMEK ve ASEM’ler de Büyükşehir standardını ilçelerimize taşıdığımız önemli hizmetler arasında bulunuyor. İçinde yüzme havuzunun, saunasının ve meslek kurslarının olduğu çok önemli mekânlar bunlar. Ereğli ASEM de ilçelerde ilk açtığımız merkez. KOMEK ile birlikte yaklaşık 2 bin 600 kardeşimiz Ereğli’de bu hizmetlerden faydalanıyor” ifadelerini kullandı.

İNSANIMIZA EN İYİ MEKÂNLARDA HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Altay, KOMEK’in sadece Konya’nın değil, Türkiye’nin de önemli markalarından birisi haline geldiğine vurgu yaptığı konuşmasında, “Genç KOMEK ve KOMEK ile birlikte on binlerce vatandaşımıza hizmet veriyoruz. KOMEK ve ASEM’lerimizde bu yıl 60 bine yakın başvuru ve kayıt var. Birçok branşta kurs açıyoruz. Hocalarımız da Halk Eğitim ile işbirliği protokolü vesilesiyle burada hizmet veriyorlar. Sizler bu hizmeti talep ettikçe bizler en yeni ve en güzel mekânlarda sunmaya gayret göstereceğiz” dedi.

BU HİZMETLER BÜYÜKŞEHİR İLE İLÇE BELEDİYELERİNİN UYUMUMUN SONUCU

Karapınar ASEM binasının kısa bir süre önce hizmete girdiğini belirten Başkan Altay, “Karapınar’da KOMEK ve ASEM’de bu dönem bin 860 kişiye hizmet veriyoruz. İnşallah binlerce öğrencimiz KOMEK’te başarılı bir sezon geçirecekler. Her yıl binlerce insanımız hem KOMEK’te hem ASEM’de birçok branşta hizmet alıyorlar. Standardı elimizden geldiğince yüksek tutmaya çalışıyoruz. Burada oluşan mekân ve ortaya çıkan sonuç, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin uyumun neticesi. Konya bu yönden şanslı bir şehir. İlçe belediyelerimiz Büyükşehir Belediyesiyle birlikte çok önemli hizmetleri yürütüyorlar” ifadelerini kullandı.

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir