KIRIKHAN ZABITASINDAN AT ARABALARINA MÜDAHALE

KIRIKHAN ZABITASINDAN AT ARABALARINA MÜDAHALE

Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezine girmeleri yasak olmasına rağmen cadde ve sokaklar üzerinde trafiğe çıkarak hem yaya hem de araç trafiğini tehlikeye düşüren at arabalarına göz açtırmıyor.

Son günlerde Kırıkhan ilçe merkezinde su kanallarının üzerinde bulunan demir mazgalların çalınması ve ilçe halkından gelen şikayetlerin artması üzerine harekete geçen Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezinde hurda toplayan at arabalarına müdahalede bulunarak hurdaların içerisinde demir mazgal araması yaptılar.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz hafta içerisinde Pazar ziyaretimiz esnasında halkımızdan gelen şikayetler üzerine yaptığımız kontrollerde Pazar yerindeki mazgalların çalındığını tespit ettik. Bunun üzerine Kırıkhan Belediyesi zabıta ekiplerimiz kontrol çalışmaları başlattılar.

Yapılan çalışmalar ve mobese kameralarının incelemesinden sonra Mazgal hırsızlıklarından bir tanesini Mimar Sinan mahallesinde hurda toplayan bir at arabası sahibinin yaptığını tespit ettik. Son günlerde artan mazgal hırsızlığının önlenmesi amacıyla Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri Şehir merkezi içerisinde hurda toplayan at arabalarında denetim çalışması gerçekleştirdiler.

Aynı zamanda yasakları hiçe sayan ve İlçe merkezi içerisinde trafiğe girmeleri yasaklanmasına rağmen uyarılarımızı dikkate almayarak hem çevreyi kirleten hem de şehir içerisindeki işlek ve trafiğin yoğun olduğu ana caddeler ile Bulvarlarda gelişi güzel seyir ederek araç ve yaya trafiğini tehlikeye düşüren at arabaları Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından toplanmaya başlandı.

Kırıkhan Belediyesi Zabıta ekiplerimiz tarafından yakalanan at arabalarının sahipleri hakkında yasal işlemler yapıldıktan sonra at sahibine teslim edilirken arabaları Belediyemiz depolarına çekildi.

Kırıkhan halkının şikayetlerine sebep olan at arabalarına yönelik denetimlerimiz İlçe genelinde artarak devam edecek” dedi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir