KIRIKHAN AFRİN’DEKİ MEHMETÇİKLERİMİZE DESTEK İÇİN SEL OLUP AKTI

KIRIKHAN AFRİN’DEKİ MEHMETÇİKLERİMİZE DESTEK İÇİN SEL OLUP AKTI

 

Afrin operasyonunun kilit noktalarından birisi olan Kırıkhan’da binlerce kişi, Türk Askerinin Afrin Zeytin Dalı operasyonuna destek amacıyla düzenlenen yürüyüşe katıldı.

 

Kırıkhan Kaymakamlığı ve Kırıkhan Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen yürüyüşe, Hatay Vali  Yardımcısı  Mahmut Hersanlıoğlu, Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri, şehit aileleri ve yakınları, sivil toplum kuruluşları, Basın mensupları ve binlerce vatandaşımız katıldılar.

 

Kırıkhan ve bölge halkının moralini üst seviyelere çıkarmak ve Askerimize olan inanç ve desteklerini dile getirmek amacıyla düzenlenen yürüyüş, Bursa Vatan Sevdalıları Platformu Ertuğrulgazi Mehteran Bölüğü mehteran ekibinin eşliğinde Kanatlı caddesi Demokrasi meydanında başladı. Yürüyüş boyunca vatandaşlar  attığı sloganlarla  operasyona ve Türk askerine olan  inançlarını dile getirdiler.

 

Afrin’deki Askerlerimize Destek Yürüyüşünde günün anlamını belirten bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz; “Bugün sizin de bildiğiniz gibi Türk ordusunun geçmişten bu yana sembolü olan Mehteran Takımı ile beraber, İlimizin ve ilçemizin yöneticileri,  Şehit Ailelerimiz, Sivil toplum kuruluşlarımızın değerli temsilcileri, siyasi parti başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, basınımız ve tüm hemşerilerimiz; Cephede savaşan Türk ordusuna,  Afrin’deki operasyonda gecesini gündüzüne katan, göğsünü kurşunlara siper eden Türk ordusuna destek vermek üzere yediden yetmişe Vatanımıza gönül verenlerin ellerinde Türk bayrakları ve zeytin dalları ile beraber dualar ederek bu alana toplandık.

Buradan şunu söylemek istiyoruz; Biz yediden yetmişe asker bir Milletiz. Türk milleti için Afrin’i fethetmek bir iki günlük bir süreç.  Ama Afrin’deki olay dünyaya ders verecek niteliktedir. Dünyada, biz demokrasinin insan haklarının sahibiyiz diyenlere, bu görüntüyü izleyenlere ders verecek nitelikte bir operasyon düzenliyoruz. Bir tek sivile zarar vermemek adına kendi askerimiz Hz.Muhammed’in ocağından yetişen Mehmetçiklerimiz düşmana göğsünü siper ederek gidiyorlar. Allah yar ve yardımcıları olsun.

Tüm dualarımız onlarla beraber.  Bu gün; Bursa’dan gelen arkadaşlarımız, Türkiye’nin dört bir yanından gelen insanlarımız var.  Buradan Türkiye’ye sesleniyorum. Gönlünüz yüreğiniz rahat olsun, Türk askeri Türk Mehmetçikleri,  sınırın sıfır noktasında ellerinden gelenin ötesini yapıyor. Allah’ın izniyle evlatlarımız Kırıkhan’da, Hassa’da Reyhanlı’da, Hatay’ın tüm anaları babaları kardeşleri seferber olmuş,  eksikliklerini bırakmamak anlamında Türk ordusunun arkasında aslanlar gibi durarak dualarını yapıyorlar.

Afrin’deki askerlerimize destek olmak adına Türkiye’nin dört bir yanından ellerinde bayraklarıyla gelenler var, yürekleriyle gelenler var.  Gördüğünüz gibi Bursa’dan Mehter bölüğüyle birlikte gelen arkadaşlarımız var.  Biz bunların hepsine Allah razı olsun diyoruz. Türkiye şu an Tek Yumruk, Tek vücut ve Baş Komutanımız Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ve liderliğinde, Milletimiz Tek Yürek olmuş durumda. Suriye’nin sıfır noktasında askerlerimiz savaşırken Türkiye’nin dört bir yanından gelen kardeşlerimiz burada Tek Yumruk olarak, birlik ve beraberlik içerisinde yaptığımız dualarla Mehmetçiğimizin arkasındadır. Askerlerimize Diyoruz ki! Kılıç’ın Keskin, Kazanız mübarek  olsun inşallah.”” dedi.

Başkan Yavuz’dan sonra halka seslenen Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu; “Sayın Kırıkhan Kaymakamım, Belediye Başkanım, değerli sivil toplum örgütlerinin liderleri, saygıdeğer Kırıkhan halkı, Kırıkhan’ın dışından Kırıkhan’a gelen Kıymetli misafirler, Bursa Ertuğrul Gazi Mehteran takımının kıymetli mensupları Kırıkhan’a hoş geldiniz, Şerefler verdiniz.  Biraz önce Sayın Belediye Başkanımız bize ifade ettiler. Türk Silahlı Kuvvetleri için Afrin gibi bir bölgede operasyon yapmak çok kolay. Karşımızdaki terör örgütü ve onun destekçileri öyle bir plan uyguluyorlar ki! Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şerefli mensupları sivillere insanlara zarar vermemek adına Tabiri caizse iğneyle Toprak kazar gibi terör örgütünün mensuplarını tek tek Allah’ın izniyle etkisiz hale getiriyorlar.

Biz yaklaşık 40 yıldır malum terör örgütünün sıkıntılarıyla karşı karşıyayız. Geçmişte onları destekleyen ağababaları, bugün farkla oyunlarla yine onların yanında yer alıyorlar. Onlara silah desteği veriyorlar, onları eğitim desteği veriyor, onlara Psikolojik destek veriyorlar. Fakat hesap edemedikleri Hadise şu! Bu millet 5000 yıldır dünya coğrafyasında Allah’a Lafla değil, kan vererek ibadet ediyor.  Soruyorlar Mehmetçiğimize Nereye gidiyorsunuz diye?  Kızıl elmaya gidiyorum Kızıl elmaya diyor. Kızılelma, Hakkın lafzını, adaletini dünyaya hâkim kılmaktır. Nizamı Âlemdir bunun adı. Bunun merkezinde insan vardır. Bizim medeniyetimizin merkezinde insan var.  Bizim medeniyetimizin merkezinde madde yok.  Biz maddeye tapmıyoruz.  Biz Hakka tapıyoruz, Allah’a tapıyoruz.  Zafer de Allah’a tapanlarındır.

Dolayısıyla bunlar bunun farkında değiller, bunlar bunu görmüyorlar. Biz Hak için ölüme gülerek gideriz. Dün şehit düşen bir Mehmet’imin yüzüne baktım.  Gülüyordu, Gülüyor.  Bize bu coğrafyada oyun kuranların, bizim gücümüzü sınayanların hesaplarını yeniden yapmaları lazım. Eğer hesaplarını yeniden yapmazlarsa bilsinler ki uyuyan dev uyandı. Biz millet olarak, devlet olarak hakkımızı, hukukumuzu koruyacağız.

Afrin’de Kırıkhan’lıların akrabaları var, Hassa’lıların akrabaları var, İslahiye’lilerin akrabaları var. O insanlar da, şerefli Türk ordusunu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bekliyor.  Bugün Afrin’in dışından Amerika’nın desteğiyle getirmiş oldukları teröristler ile Afrin’in yerlileri arasında tartışmalar başlamış durumda. Zaman zaman bu silahlı mücadeleye dönmüş durumda. Onlar diyor ki! Siz bizim mekânımızı berbat ettiniz, defolun gidin diyorlar. Ama Allah’ın izniyle, biz onları oradan defedeceğiz. Oradaki arkadaşlarımıza, oradaki insanlara, oradaki sivillere, oradaki akrabalarımıza Türk Devleti’nin şefkatini götüreceğiz.  Ben Bu organizasyona destek veren, Bursa’dan buraya gelen, adları gibi kutlu olan, Ertuğrul Gazi’nin torunlarına teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz diyorum.  Hoşluklar içinde olun diyorum.

Türkiye’nin değişik yerlerinden Kırıkhan’a her zaman milli tavrını göstermiş Kırıkhan’a gelen kıymetli misafirlerimize de hoş geldiniz diyorum.  Misafirperverliklerinden dolayı Kırıkhan’lı hemşerilerime de Sayın valimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Allah’a emanet olun.  Allah ordumuzu Muzaffer eylesin, kılıçlarını keskin eylesin inşallah. ”dedi.

Bu konuşmaların ardından Bursa Vatan Sevdalıları Platformu Ertuğrulgazi Mehteran Bölüğü mehteran gösteri yaptı. Gösteri sonrası  ise  Kuran’ı Kerim tilaveti  okundu ve İlçe Müftüsü  Mekki  Solmaz, Şehitlerimiz ile Ülkemiz ve Milletimizin birlik, beraberlik ve bütünlüğünün ebediyete kadar devam etmesi için dualar yaptı.
Yapılan duaların ardından destek yürüyüşü ve Mehteran gösteri programı sona erdi. Törenin sona ermesinin ardından Başkan Ayhan Yavuz, Vali yardımcısı, ilçe Kaymakamı ve mehter takımının temsilcilerini makamında ağırladı. Burada Mehter takımının temsilcileri Vali yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu’na günün anısına bir Hançer hediye etti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir