JUDODA GEMLİKTEN AVRUPA’YA – BELEDİYESPOR RÜZGAR GİBİ ESTİ

JUDO’DA GEMLİK’TEN AVRUPAYA

Judo Federasyonu’nun 2018 yılındaki ilk yurt içi faaliyeti olan Türkiye Ümitler Şampiyonası Mersin’de yapıldı. 19-21 Ocak tarihleri arasında Servet Tazegül Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarda 498 erkek, 343 kadın judoka tatami de kürsü mücadelesi verdi. Servet Tazegül Spor Salonu’nda 70 ilden 15-17 yaş arası 343 bayan, 498 erkek toplam 841 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nda, Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü  adına ter döken Doğa Sevgi Süren 40 Kg Bayanlarda Türkiye Üçüncülüğü elde ederek 3-4 Mart 2018 tarihlerinde Antalya da düzenlenecek olan “24. Nazım Canca Uluslararası Ümitler Avrupa Kupasına katılma hakkı kazandı.

Üç gün süren birbirinden çekişmeli mücadelelerin ardından kilolarında dereceye giren sporculara ödüllüleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Türkiye Judo Federasyonu temsilcileri, Türkiye Judo Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Cemal Akbudak ve Judo merkez hakem kurulu yetkilileri tarafından verildi.

Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Judo Antrenörü İsmail Yıldız yaptığı açıklamada, “Mersinde yapılan Türkiye Şampiyonasında zorlu rakiplerini  yenerek kürsüye çıkmayı başaran Doğa’nın, sezonun ilk Milli takım kampı olan ve 24 Ocak, 4 Şubat tarihleri arasında Trabzon TOHM’da( Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi) Ümit Bayanlar Judo Milli Takım kampında ilçemizi temsil edecek olmasından mutluluk duyuyoruz. İlerleyen süreçte Milli takım kampları ve 3-4 Mart 2018 tarihlerinde Antalya da düzenlenecek olan “24. Nazım Canca Uluslararası Ümitler Avrupa Kupası katılacak olan Doğa’nın Milli takım kamplarında ve Avrupa Kupalarında Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancımız tamdır. Desteklerinden dolayı başta Gemlik Belediye Başkanımız Sayın Refik Yılmaz olmak üzere, Belediyespor Kulübü Başkanımız Hulusi Gandar ve yönetimine, sporcumuzun ailesine teşekkür ederim” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir