İYİ PARTİ’DEN BARO’YA ‘DESTEK’ ZİYARETİ

İYİ PARTİ’DEN BARO’YA ‘DESTEK’ ZİYARETİ

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ersağun Yücel, Genel Merkez İdare Kurulu Üyesi  Ali Aydın (Yörük Ali Paşa), Genel Merkez İdare Kurulu Üyesi Nihal Ağca, , Sosyal Politikalar Başkanlığı Sekreteri Hakan Sıdallı, Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Burak Akburak, İl Başkan Yardımcısı Hasan Yaman, Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Kara ve Gençlik Kolları İl Başkanı Muhammet Ağca ve üyelerinden oluşan heyet, Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ü ziyaret etti.

Av. Veli Küçük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Av. Küçük, partinin Türkiye’nin en kritik döneminde  kurulduğuna dikkat çekerek, ülkemize, ulusumuza ve demokrasi geleneğimize fayda getirmesini ifade etti, demokrasi ve iktidar olma mücadelesinde başarılar diledi.

Ülkemiz, insanımız, mesleğimiz ve çocuklarımızın aydınlık yarınları için çaba gösteren herkesin yanında ve bütün partilere aynı mesafede olduklarını da vurguladı.

Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abbas Bilgili’nin de bulunduğu görüşmede gündeme dair konular değerlendirildi.

Cumhurbaşkanının ve siyasi iktidarın meslek kuruluşlarına yönelik   “milli duruş” sergilemediği iddiasıyla isminde yer alan “Türkiye”nin çıkarılması, Bakanlar Kurulu kararı veya yapılacak yasal düzenlemelerle avukatların barolara kayıtlı olma zorunluluğunun kaldırılması, dileyen avukatların dernek, vakıf gibi örgütlenmeler içerisinde bulunabilmesi, TBB ve barolara yapılan kamusal desteklerin kesilmesi gibi hamlelerle doğrudan Türkiye Barolar Birliği’nin, baroların ve avukatlık mesleğinin hedef alındığını belirterek, “Ülkemizin ve toplum yaşamımızın çimentosu diyebileceğimiz en önemli unsurları meslek birlikleri ve sivil toplum kuruluşlarıdır. Hiç kimsenin etki altına alamadığı, yandaşı yapamadığı ve doğru bildiklerini, bilimsel ve mesleki olarak ortaya koyan Türk Tabipleri Birliği, Türkiye Barolar Birliği ve  meslek kuruluşlarına  herkesin saygı göstermesi gereklidir. Ne yazık ki günümüzün korku ikliminde bu yaklaşımları göremiyoruz. Bu yanlışlardan dönüleceğine inanmaktayım. Bu olumsuz yaklaşım meslek örgütlerini hedef almaktadır. Bu sadece avukatların meselesi değil, tüm Türkiye’nin meselesidir. İYİ Parti heyeti bizlere güç vermiştir.” dedi.

Av. Veli Küçük; Cumhuriyetimizin 95 yıllık kazanımlarına sahip çıkarak, katılımcı demokrasiyi işler kılarak ülkemizin ve çocuklarımızın aydınlık yarınlarını inşa etmenin hepimizin görevi olduğunu ifade etti.

İYİ Parti yetkilileri, Baro’nun çalışmalarını, hizmetlerini takdirle karşıladıklarını ifade etti.

İYİ Parti Genel Merkez İdare Kurulu Üyesi Ali Aydın da, baronun çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirterek, “Türkiye Barolar Birliğinin ve Baroların vermiş olduğu bağımsız yargı mücadelesine sonuna kadar destek olacağız. Türkiye’de baroların ve meslek birliklerinin dernekleştirilmesini, bu yolla bölünmelerini ve parçalanmalarını  doğru bulmuyoruz. Sonuna kadar yanınızdayız” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir