İTÜ Arı Teknokent ve Üniversitemiz Çanakkale Teknopark’tan Büyük İş Birliği

İTÜ Arı Teknokent ve Çanakkale Teknopark işbirliği ile Mentörlük Projesi uygulanmaya başlandı. Böylece İTÜ Arı Teknokent Üniversitemiz Çanakkale Teknopark’ına mentör Teknopark oldu.

Bu bağlamda İTÜ Arı Teknokent ve Çanakkale Teknopark ortak ön kuluçka, kuluçka merkezleri oluşturarak, ortak start-up etkinlikleri ve kuluçka projeleri uygulamayı amaçlıyor.

AR-GE ve İnovasyona Verilen Önemin Göstergesi Teknoparklardır

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Teknoparkların Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyona verilen önemin göstergesi olduğunun altını çizerek bu işbirliğinin Türkiye’nin inovasyon ekosisteminde önemli bir girişim olduğunu dile getirdi ve ekledi: “İTÜ Arı Teknokent Türkiye’nin en önemli teknoparklarından birisi. İTÜ Arı Teknokent’in tarihten gelen bilgi birikimi ve teknolojik altyapısı teknoloji firmalarına her zaman yol gösteriyor. Çanakkale Teknopark olarak İTÜ Arı Teknokent’in teknik ve fiziki altyapısından yararlanarak ortak projeler gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin inovasyon ekosisteminde önemli bir girişim olan bu birlikteliğin her iki Teknopark’a hayırlı olmasını dilerim.”

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir