İSMET İNÖNÜYÜ ANMA TÖRENİ

CHP’Lİ KARAYİĞİT İNÖNÜ’YÜ UNUTMADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkan Vekili Oğuzhan Karayiğit, İsmet İnönü’yü ölümünün 44. yıl dönümünde unutmadı. İnönü’nün çok iyi bir devlet adamı ve siyasetçi olduğunu söyleyen Karayiğit, “Cumhuriyet Halk Partisi tek başına iktidarken Türkiye’ye demokrasi yolunu açarak Çok Partili düzene geçişi sağlamış olan bu büyük devlet adamını en samimi duygularımızla anıyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkan Vekili Oğuzhan Karayiğit, 2. Cumhurbaşkanımız ve Cumhuriyet Halk Partisi 2.Genel Başkanı İsmet İnönü’yü aramızdan ayrılışının 44. yıl dönümünde unutmadı. İnönü’nün Cumhuriyetimizin Kurucusu ve CHP Kurucu Genel Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Silah arkadaşı ve yoldaşı olduğunu söyleyen CHP’li Karayiğit, “İsmet İnönü, Türkiye Cumhuriyetinin var olma mücadelesi olan Kurtuluş savaşımızda kahramanlıkla, Lozan Zaferinde akılla kendini ispat etmiş, Birinci ve İkinci İnönü savaşlarıyla da tarihteki önemli yerini almış ve asla unutulmamıştır. 2. Dünya savaşına ülkemizi sokmaması, Tecrübeli devlet adamı tanımının tam da karşılığıdır. Tek başına iktidarken Türkiye ye demokrasi yolunu açarak Çok Partili düzene geçişi sağlamış olan Bu büyük devlet adamını en samimi duygularımızla anıyoruz” dedi.

TARİH ONLARI AFFETMEYECEK

1946 yılında İnönü’nün yaptığı büyük devrimin bugünün Türkiye’sinde yok etmeye çalışarak Tek Adamlığı savunanları tarihin affetmeyeceğini de söyleyen Karayiğit, “Çok partili demokratik yönetimin aksini düşünmek ancak hayalden ibarettir. Türkiye’mizin aydın insanları buna asla müsaade etmezler. Bir şekilde iktidara gelenler, sorumluluklarını unuturlarsa, kendilerini dev aynalarında görmekten öte gidemezler ve gün gelir, halk onlara bu sorumlulukları hatırlatır.

Bedeli ne olursa olsun vazgeçmeyeceğimiz Atatürk devrimleri, bizlerin varlık nedenidir. Çağdaş, laik, sosyal, hukuk devletini inşa etmek için hayatını feda edenlere verecek bir sözümüz var. Cumhuriyet Halk Partisi var oldukça Cumhuriyet Rejimi de var olacaktır. Rahat uyuyun” ifadelerini kullandı.

BİRLİK OLMA ZAMANI GELMİŞTİR

Tüm yurttaşlarımızla birlik olma zamanı gelmiştir” diyerek açıklamasını sürdüren Karayiğit, “Ortak paydamız Atatürk, Cumhuriyet, Demokrasi ve Adalettir. Tam bağımsız Türkiye’dir. 2019 seçimleri, sadece oy vererek bir siyasi partiyi iktidara taşıma seçimi değildir. Ya hep ya hiç diyeceğimiz bir dönüm noktasıdır. Türkiye’nin birleştirici gücü Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.

Bu bilinçle birlik ve beraberlik içinde çalışacağımız inancıyla sizleri selamlıyor

Bir kez daha, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız büyük devlet adamı İsmet İnönü’yü saygı rahmet ve özlemle anıyorum” şeklinde konuştu.

HALİL İBRAHİM DİNCEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir