Hizmet Kayyumla Geldi

Yıllardır hizmete hasret kalan Bismil ilçesine atanan Kayyum ile birlikte ilçeden artık hizmet, açılış ve temel atma haberleri geliyor.

116 bin kişinin yaşadığı ilçede uzun yıllar görev yapan belediyeler hizmetten yoksun bırakırken Kayyum ile birlikte ilçenin çehresini değiştirecek plan, proje ve yatırımları bir bir hayata geçirmeye başladı. İlçenin uzun yıllar kanayan yarası olan yeşil alan sorununu çözen Kayyum başkanlar 12 ayda 12 parkı hizmete koydu.  Ayrıca köy içi yolların da büyük hizmetler götüren Bismil Belediyesi, Taziye evleri ve sosyal belediyecilikte de büyük yol kat etti.  İlçeyi doğalgaza kavuşturmak için girişimlerde bulunan Bismil Belediyesi, doğalgaz çalışmasının biran önce bitmesi için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Ayrıca kötü görüntü oluşturan elektrik kablolarını DEDAŞ’ın da desteği ile yer atına aldıran Başkan Yüksel, çocuklar için masal park başta olmak üzere çok sayıda oyun parkı yaptırdı.

Yapılan her bir proje, Bismil’in önemli ihtiyacı karşılayacak

İlçenin çehresini değiştirecek tesislerin inşaatlarında incelemelerde bulunan Başkan Yüksel, yapılan tesislerin her birisinin önemli bir ihtiyacı karşılayacağını belirtti.

Gençlik merkezinin faaliyete geçmesiyle beraber Bismillilere çok faydası olacağını vurgulayan Başkan Yüksel “Yapılacak Gençlik Merkezinin bugünün çocukları ve yarının gençleri için güzel bir mekân olacak Bismil`e çok faydası ve katkısı olacaktır, ifadelerini kullandı.

İnşaatı devam eden Belediye hizmet binası hakkında da konuşan Başkan Yüksel” Hizmet binası biterse mevcut emniyet binamızı buraya taşıyacağız. Mevcut Emniyet binasının yerine ise altı oto park üst geniş ve modern bir park olarak değerlendireceğini planlanmaktayız.  Bu projeyle Bismil`in trafiğini bir nebze rahatlatacak aynı zamanda otopark sorunu giderilmiş olacaktır,” dedi.

 

Hizmetlerden kadınlar da nasibini aldı

Başkan Yüksel ilçede bulunan tüm kesimlere hizmet etmeyi hedeflediklerini belirtirken kadınlar için de ayrı hizmetler sundu. Geçtiğimiz aylarda yapımı tamamlanan Tepe Kadın Taziye Evi hizmete girerken aynı zamanda, kadın istihdamından meslek kurslarına kadar Belediye olarak destek veriliyor.

“Hizmetin ne demek olduğunu son 1 yılda gördük”

İlçede ikamet eden vatandaşlar hizmetin ne demek olduğunu 2 Şubat 2017 tarihinden sonra görmeye başladıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Biz bugüne kadar bize hizmet edildiğini sanıyormuşuz meğerse. İlçe Kaymakamının Kayyum olarak atanmasının ardından gerçek hizmetin ne demek olduğunu görmeye başladık. İlçenin her türlü sorununa koşan, vatandaşın sorununu çözmek için elinden geleni yapan bir başkan gördük. Temizlik, su, yol, taziye evi, spor tesisi, kültürel tesisler, park, hizmet araçları ve bir çok yenilik sayesinde şuan hizmetin ne olduğunu öğrendik. İlçenin tüm sorunlarını bilen ve çözüm için elinden gelenin fazlasını yapan Başkanımıza teşekkür ediyoruz “diye konuştular.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir