”HER OKULA BİR SOKAK HAYVANI” PROJE PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kütahya Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Her Okula Bir Sokak Hayvanı” projesi kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

İşbirliği protokolü Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Kütahya Veteriner Hekimler Odası adına Başkan Yardımcısı Ali Bilcan tarafından imzalandı.

Kütahya Belediyesinde düzenlenen işbirliği protokolü hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Biz Kütahya Belediyesi olarak sokak hayvanlarına sahip çıkmak onlarında bir yaşam hakkı olduğunu bilerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda hayvan barınağımızı yenilerek yeni bir görünüme kavuşturduk. Önceki dönemde 15 bin m2lik alanda çok modern olmayan bir hayvan barınağımız vardı. Bu dönemde biz 2 yıl önce ihalesini gerçekleştirerek 15 bin m2den 40 m2 ilave ederek 55 bin m2lik bir hayvan barınağını Kütahyamıza kazandırdık. Hayvan Barınağımızı genişletmemizdeki başlıca sebep hayvanlarımıza doğal ortamı sağlayabilmektir. Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizde uyguladığımız çalışmalar kapsamında yaklaşık 3 milyona yakın bir maliyet ile ameliyathanesi, oradaki misafirlerimizi ağırlayacağımız bölümleri özellikle çocuklarımız için eğitim amaçlı yaklaşık 50 kişilik amfisi ile birçok kapsamlı alanı bulunan bölgenin belki de en büyük barınağını Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteğini alarak şehrimize kazandırmış bulunmaktayız. Bugün burada İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile inşallah ülkemize örnek olabilecek bir projenin protokolünü imzaladık. “Her Okula Bir Sokak Hayvanı” projemiz çerçevede okullarımızda 1 veya 2 barınak konuşlandırarak hem sokak hayvanlarımızı sahiplendirmiş olacağız hem de okullarımızda eğitim gören çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamış olacağız. Bu proje inşallah diğer ilçelerimiz ve ülkemize de örnek olacak.
Projemizi ilk aşamada pilot bölge olarak belirlemiş olduğumuz 7 okulumuzda uygulayacağız ve bu sayıyı artırarak devam edeceğiz. “Her Okula Bir Sokak Hayvanı” projesi kapsamında belediye olarak bizim il milli eğitim müdürlüğümüzün ve okullarımızın üzerine düşen sorumluluklar var. Bu anlamda belediye olarak bizler hayvanlarımızın tüm sağlık kontrollerini, kulübelerini ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılayacağız. Projemizin şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu vesileyle ilgilerinden dolayı başta Sayın Valimiz olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Okul Müdürlerimize teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ise; Bugün ülkemiz ve şehrimizdeki ilçelerimize örnek olabilecek bir projenin protokolünü imzalamış bulunmaktayız. Bu projeyle Belediyemiz ile gerçekleştireceğimiz çalışmalar doğrultusunda şuan pilot olarak belirlediğimiz 7 okulumuzda başlatacağımız hayvan barınağı çalışmasını yaygınlaştırarak devam edeceğiz. Bizlerin buradaki temel amacı öğrencilerimize hayvan sevgisini sağlamak. Sokak hayvanları ile Şehir merkezinde ve doğada da iç içe yaşıyoruz. Dolasıyla hayvanların bizim dostumuz olduğunu onların bizim sevgimize ihtiyaçları olduğunu öğrencilerimiz ile birlikte yaşayarak öğretmek istiyoruz. Bu projede Belediyemiz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Kütahyamız için hayırlı olmasını diliyorum, diye konuştu.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir