HATAY’DA ŞEHİT ANNESİ HERKESİ DUYGULANDIRDI

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Hüseyin Yayman, şehit Ömer Küçük’ün baba evinde taziye ziyaretinde bulundu.

Bir dizi ziyaretler kapsamında Hatay’ın Kırıkhan ilçesine gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman; Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Ak Parti İlçe Başkanı Ö.Ayhan Şıhça ve protokol üyeleriyle birlikte Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde 2 Kasım’da PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Özsoğuksu mahallesinden piyade sözleşmeli er Ömer Küçük’ün baba evine taziye ziyaretinde bulundu.

Şehit ailesinin acısını paylaşan ve şehit annesinin ellerini öpen Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’a seslenen şehit annesi Hatice Küçük’ün söylediği sözler ise duygu dolu anlara neden oldu;

Şehit annesinin ziyaret sırasında Yayman’a seslenen Anne Hatice Küçük, “Ben bu vatana bir Ömer verdim ama yılmıyorum. Bu sakat halimle bu şerefsiz PKK’ya meydan okuyorum, benim gibi Türk kadınları oldukça bin Ömerler doğacaktır. Kimse benim evimde ağlayıp da yas tutmasın, asla ağlamayacağız ve ayakta dimdik durmaya devam edeceğiz. Ömerler bitmez, bu vatana oğlum feda olsun” dedi.

Şehit annesi ve babasına başsağlığı dileklerinde bulunan Bakan yardımcısı Yayman Milletimizin başı sağ olsun. Her zaman şehit ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Daha sonra şehidimiz ve diğer şehitlerimiz için okunan Kur-an’ı kerim ve dualar sonrası ziyaret sona erdi.

TUBA AYYILDIZ
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir