Hatay İskenderun’da Öğrenciler Çevre Kirliliğine Dikkat Çekti

İskenderun’da öğrenciler çevre kirliliğine dikkat çektiHatay’ın İskenderun ilçesinde öğrenciler, sahilde çevre temizliği yaparak, çevre temizliğine dikkat çekti.

Hatay‘ın İskenderun ilçesinde öğrenciler, sahilde çevre temizliği yaparak, çevre temizliğine dikkat çekti. İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı öğrencilerinin müzik desteğiyle minik öğrenciler, farkındalık yarattı.

İskenderun General Şükrü Kanadlı İlkokulu 1D, 2A ve 3A öğrencileri bir araya gelerek öğretmenleri Tayfun Gökkaya, Mehmet Ölçmez ve Filiz Arzu ile birlikte sahile indi. Öğrenci velilerinde bulunduğu çevre etkinliğinde İskenderun Teknik Üniversitesi Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı öğrencileri de müzikle destek oldu. Sahilde kayalıkların arasındaki katı atıkları toplayıp poşetlere dolduran ilköğretim öğrencileri temiz bir çevrede, sağlıklı yaşamak istediklerini belirtti. Çevre temizliğine dikkat çekmek istediklerini anlatan öğrencilerden Aybüke Dik, “Her türlü pislik, kir, mikrop, bakteri, kötü söz ve davranışlardan arınmak için yapılan uygulamalar, bedenin, çevrenin, kalbin söz ve davranışlarımızın maddi ve manevi her türlü kirlilikten arınmasıdır. Sağlıklı yaşamın en büyük şartı temizliktir. Bulaşıcı hastalıklardan kurtulmanın yolu temizlikten geçer. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için insanın bedeni, elbiseleri, yaşadığı yer, kullandığı eşyalar, çevresi yiyecek ve içecekleri davranışları ve kalbi temiz olmalıdır. Bizler aynı sokağı, caddeyi, sahili, parkı, denizi, toprağı, havayı kısacası yaşadığımız şu dünyayı birlikte kullanıyoruz o halde yaşam alanlarımızı hep birlikte korumalı, temiz tutmalı sonraki nesillere güzel bir dünya bırakmalıyız” dedi. Öğrenciler ellerinde ‘Denize çöp atmayalım’, ‘Çevremizi temiz tutalım’ ve ‘Sağlıklı yaşam temizlik ile başlar’ yazılı dövizlerle sahilde çimlerin üzerine oturdu. İSTE Konservatuar öğrencileri enstrümanları ile müzik dinletisinde öğrencilerin çevreye duyarlılıklarına destek verdi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir