GTO Basın Bülteni-Kasım ayı ihracat rakamları

Hıdıroğlu: ”2016’nın 11 aylık dönemini yüzde 4,5 artış ile geride bıraktık.”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Kasım ayı ihracat verilerine göre Gaziantep, Kasım ayında geçen yılın aynı ayına göre ihracatını yüzde 3,7 artırdı. Gaziantep Kasım ayında 586 milyon 722 bin dolar ihracat gerçekleştirdi.

İhracat verilerine ilişkin yazılı bir değerlendirme yapan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, ihracattaki artıştan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Gaziantep iş dünyasını özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Gaziantep’in 2017 yılının 11 aylık döneminde 2016 yılının 11 aylık dönemine göre yüzde 4,5 daha fazla ihracat gerçekleştirdiğini kaydeden Hıdıroğlu, “Gaziantep Kasım ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 3,7 artış gerçekleştirdi. İhracatçılarımızın özverili çalışmaları neticesinde gerçekleşen 586 milyon 722 bin dolarlık ihracatla kentimiz en fazla ihracat yapan iller sıralamasında 5.sıradaki yerini korudu. Yılın ilk 11 ayında gerçekleştirdiğimiz 5 milyar 964 milyon 887 bin dolarlık ihracat ile de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,5 artış sağladık. Rakamlar yılsonu için de umut verici, 2017 yılını 5. sırada kapatacağımıza inanıyorum. Emekleri için ihracatçılarımıza teşekkür ediyor, başarıları için kutluyorum.” dedi.

“Üreticimizin ve ihracatçımızın döviz kuru hareketliliğinde olumsuz etkilenmemesi için katma değer üretmemiz gerek” diyen GTO Başkanı Hıdıroğlu, “Kur hareketliliğinden daha az etkilenmek, ihracatta kâr paylarımızı arttırmak için katma değerli üretim modellerine geçmeliyiz. Kentimizin ve ürünlerimizin tanıtımını alım gücü yüksek pazarlarda en doğru şekilde yapmalıyız.” şeklinde konuştu.

 

Gaziantep Ticaret Odası                      

 

Halil İbrahim DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir