Gizemli bilbordların sırrı çözüldü

Biga’da bilbordlarda merak uyandıran ‘#DuvarıAş reklam kampanyasının sırrı çözüldü. Biga Casa Grande Otel’de gerçekleşen kahvaltılı toplantıda açıklamalarda bulunan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; kampanyanın bir vizyonu anlattığını ifade etti.Başkan Işık konuşmasının başında; “Yalnızca okuyan bireyler duvarların ardını görebilir ve o duvarları aşabilirler. Hep birlikte bu duvarları aşacağız. Bu duvarları aşmak için bir vizyon ortaya koymuştuk. İşte o vizyonun bir parçası da 8-16 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Biga Belediyesi Kitap Fuarı olacak” ifadelerini kullandı.

Başkan Işık’ın konuşması özetle şöyle:

KAMPANYA NASIL BAŞLADI

“Göreve geldiğimizde insanların dikkatini çekmek, kitap konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla duraklar kütüphane çalışmamızı başlatmıştık. Okullarımızda çocuklarımıza kitap dağıttık. Bütün okullarımızdan gelen hiçbir isteği geri çevirmedik. Atatürk Kültür Merkezi’nde açtığımız dijital kütüphane ve Bigalı yazarlar kütüphane bunun bir parçasıydı. Kent Konseyi’nde kurduğumuz kütüphane yine bu vizyonla alakalıydı. Cumartesi günü açılışını yapacağımız Sanat Merkezi de bu vizyonun bir parçasıydı.”

KAMPANYA SÜRECİ

“Kampanyamızda; Okumak özgürlüktür, Okumak aşktır, Okumak zordur, Okumak bağımsızlıktır, Okumak ucuzdur dedik. Ancak bilbordlarda ‘okumak’ sözcüğünü kaldırdık. Reklamları bilbordlarda kullandık. Belediye logosu kullanmadık. Belediyemiz kurumsal renklerin dışında sarı ve siyah renklerini kullandık. Bu bilbord reklamları kısa sürede büyük merak uyandırdı. Sosyal medyada paylaşımın ardından gazeteler ilgi gösterdi. Çok sayıda telefon aldık. Reklam kampanyamızı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz hazırladı. Kampanyanın hazırlığı Ahmet Tunç ve Çiğdem Demiray tarafından yapıldı. Ciddi bir algı oluşturduğumuza inanıyorum.”

OKUMAK NEDİR

“Okumak özgürlüktür: Okuyan bireyler hayal kurmaktan korkmazlar.zihinleri hep özgürdür.

Okumak aşktır: Okumak tutkudur aşktır haz verir ve ruhunuzu tok tutar.

Okumak zordur: Okumak ve en önemlisi anlamak zordur.

Okumak bağımsızlıktır: Okumak bireyleri bağımsız hale getirir ve vizyon kazandırır.

Okumak ucuzdur: Okumak üretilen bilgiyi ve emeği düşünürsek, çok ucuzdur.”

ONUR KONUĞU: ALTAN ÖYMEN

“Biga Belediyesi Kitap Fuarı’nın ikincisine 33 yazar katılacak. İmza günleri, söyleşiler, Biga Belediyesi Kitap Fuarı’na özel indirimler gerçekleştirecekler. 35 yayınevi fuarımız için Biga Atatürk Kültür Merkezi’ne gelecekler. Altan Öymen onur konuğumuz olacak. Ahmet Ümit, Sevinç Erbulak, Kahraman Tazeoğlu, İrfan Değirmenci, Buket Uzuner, Özlem Özdemir, Ataol Behramoğlu gibi çok sayıda ünlü yazarımız bizlerle olacak. Sürpriz yazarlar da olacak. Sürpriz isimlerle başarılı bir çalışma gerçekleştirmiş olacağız. Tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, okullarımızı, üniversiteli gençlerimizi ve Bigalı kitapsever hemşehrilerimizi son derece önemli bu fuara bekliyoruz.”

Bilbordlara giren reklamlar kısa sürede Biga’da ilgi uyandırmış, çok sayıda sosyal medya sayfasında paylaşılınca da yerel gazetelerde haberler çıkmıştı. Kampanya ile ilgili Biga Belediyesi’ne de çok sayıda telefon gelmiş, bilbordlarla ilgilenen firma ise gizlilik gereği bilgi veremeyecekleri kamuoyuna açıklamıştı.

Basın toplantısına Belediye meclis üyeleri Zafer Taşkın, Sedat Şahin, Birol Özlenir, Levent Özcan, Osman Arslan ve Ergün Tulnay da katıldılar.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir