Genç Berke’den büyük başarı

Bigaspor altyapısında forma giyen 12 yaşındaki Berke Tertip, atletizmdeki başarısını futbolda da sürdürdü. Fenerbahçe Spor Kulübü altyapısından davet alan genç yetenek Tertip; spor ve eğitim hayatına Fenerbahçe Spor Kulübü’nde devam edecek.
Atletizim’de Çanakkale’nin ardından İzmir’de 15 ilin temsilcilerinin katıldığı Bölge Puanlı Atletizm yarışmalarında uzun atlamada 4,57’lik derecesiyle bölge birincisi olan Berke Tertip, 12 Haziran’da İstanbul’da TAF Cheetos 80 metrede Türkiye’nin en hızlısı olmaya çalışacak. Bölge birincisi olan genç sporcu, Fenerbahçeli antrenörlerin gözünden kaçmadı.
Biga Belediyesi çalışanı Adem Tertip’in oğlu başarılı sporcu babası ile birlikte Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ı ziyaret ettiler. Genç sporcuyu tebrik eden Başkan Işık; “Berke daha bu yaşında çok büyük başarılar elde ettin. Bunun sonucunda Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün dikkatini çekmeyi başardın. Bu başarın senin gibi gençlerimiz için örnek olacaktır. Sadece futbolda değil atletizmdeki başarıların da çok iyi. Bu başarılarını devam ettireceğini biliyorum. Bundan sonra da aynı disiplinle çalışarak çok daha büyük başarılara imza atacaksın. Sana güveniyor ve seni destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Ayşe Çapanoğlu

Pamukkale Üniversitesi Dış Ticaret mezunu olup, halen eğitiminde Ziraat Mühendisliği’ne devam etmektedir. ÇAPANOĞLU MEDYA GRUP kurucusu da olan Sayın ÇAPANOĞLU, grubumuz yayınlarından İKRA gazetesinin genel yayın yönetmenliğinin yanında yine grubumuza bağlı MİLLİYETÇİ BAKIŞ, HALKTAN, SARUS, ANATOLYA, DİVAN, BARGÂH gazetelerinde köşe yazarlığı yanında, sosyal sorumluluk projeleri ile yayınladığımız CANSUYU (madde bağımlıları, şiddet gören kadınlar ve sokağa itilmiş çocuklar) TÜRKİYE’NİN SEVGİ ÇEMBERİ (down sendromlu, otistik ve zihinsel engelliler) SEVGİ ENGEL TANIMAZ (bedensel engelliler) dergilerinin içeriklerini hazırlayıp röportaj ve haberlerini yönetmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir