FULDEN URAS’TAN GEMLİK’Lİ ÖĞRENCİLERE ANLAMLI HEDİYE

Gemlikli Sanatçı Ahmet Gültekin’in “Yetenek Sizden Destek Bizden” projesi kapsamında, Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği enstrüman dağıtımları hız kesmiyor.

Proje kapsamında belirlenen 6 pilot okulda toplam 700 öğrenci enstrümanlarına kavuştu. Bağlama, Gitar, Keman, Ritim, Perküsyon, Bando, Tiyatro, Halk Oyunları, Çocuk ve Gençlik Koroları oluşturulmaya başlandı.

Ücretsiz yapılacak olan eğitimlere yine ücretsiz olarak enstrümanların dağıtımı tamamlandı. Çınar İlkokulunda yapılan enstrüman dağıtımına Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran’ın yanı sıra ses ve sinema sanatçısı Fulden Uras’ta katıldı.

150 öğrenciye yapılan enstrüman dağıtımlarına sanatçı Fulden Uras’ta 30 enstrüman alarak destek verdi. Proje mimarı Ahmet Gültekin, “Kardeşlerimize müziği ve sanatı sevdirebilmek, onlara bir şeyler katabilecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Sanatçı Fulden Uras’ta, Gemlik’te başlayan bu projenin tüm ülkeye örnek olması gerektiğini ifade ederek, toplumun tüm kesimlerinin ve sanatçıların da öğrencilerin müzik ve sanat eğitiminde duyarlı olmaları gerektiğini ifade etti.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir