FRANKFURT’TAN ESKİŞEHİR’E TAZİYE MESAJI

FRANKFURT’TAN ESKİŞEHİR’E TAZİYE MESAJI

Eskişehir’in kardeş belediyesi Frankfurt’tan Eskişehir’e taziye mesajı geldi. Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann kaleme aldığı mektup ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde yaşanan elim olay nedeniyle Eskişehir halkına başsağlığı diledi.

2012 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Almanya’nın Frankfurt Belediyesi arasında imzalanan anlaşma iki kent arasında sağlam bir köprü kurulmasına vesile oldu. Son olarak Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e gönderdiği mektupta, ESOGÜ’de yaşanan saldırı sonucu yaşadıkları üzüntüyü dile getirdi. Feldman mektubunda “Osmangazi Üniversitesi’nde yaşanan korkunç ve bir o kadarda talihsiz olayın haberi Frankfurt’ta büyük bir üzüntüye neden oldu. Silahlı saldırganın böylesine iğrenç bir eylemi hesaplanmış bir şekilde gerçekleştirdiği ve dört masum insanın canına kast etmesi bizleri derinden üzmüştür” şeklinde duygularını belirtti.

Frankfurt Belediye Meclisi, Frankfurt Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve şahsı adına Eskişehir halkına taziyelerini ileten Feldmann, saldırı sonucu hayatını kaybeden akademisyenlerin ailelerinin acısını paylaştıklarını belirtti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir