“EN İYİ NARKOTİK POLİSİ; ANNE” PROJESİ İLİMİZDE HAYAT GEÇİRİLDİ

“EN İYİ NARKOTİK POLİSİ; ANNE” PROJESİ İLİMİZDE HAYAT GEÇİRİLDİ

Çocuklarımızı ve gençlerimizi uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polisi; Anne” projesi İlimizde hayata geçirildi.
 
Batman Üniversitesi merkez kampüsü konferans salonunda düzenlenen proje tanıtım programına; Vali Yardımcısı Tuğba POLAT, Valimiz Hulusi ŞAHİN’in eşi Ebru ŞAHİN,  Garnizon Komutanın eşi Arzu KAPLAN, Batman Üniversitesi Rektörünün eşi Ayla DURMUŞ,  Vali Yardımcısının eşi Nesibe FANİ,  İl Emniyet Müdürünün eşi Emine KIRAÇ, İl Jandarma Komutanın eşi Şermin ÇAKMAK ve çok sayıda anne katıldı. 


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program; Bayan Şahin’in açılış konuşmasının ardından, Polis Memuru Ayşe Gül Yılmaz’ın projenin tanıtımına ilişkin yaptığı sunumla devam etti.


Madde bağımlılığının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir sorun olduğunu ifade eden Bayan ŞAHİN, “Her konuda olduğu gibi devletimiz sorunun çözümü için ilgili tüm kurumlarıyla mücadele etmektedir. Güvenlik güçlerimiz sokaklarda çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumaya çalışırken, bizler de anneler olarak evlerimizde evlatlarımızı izleyip, davranışlarını takip ederek ve güzel bir iletişim kurarak sahada çalışan personelimize rehberlik edebiliriz. Çağımızın en büyük sorunlarından birisi olan madde bağımlılığını çözmek için fedakârca çalışan emniyet ve jandarma teşkilatımıza, sağlık personelimize, YEDAM çalışanlarına, ilgili tüm kurum ve derneklere teşekkür ediyorum. Projeyi başlatarak bizlere ışık olan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya tüm anneler adına teşekkür ediyorum. Allah annelerin kalbine sonsuz bir sevgi bahşetmiştir. Onlar bizim en kıymetli varlıklarımız, çocuklarımızı sokakta bekleyen tehlikelerden korumak çok zor ancak imkansız değil. Önemli olan nerede nasıl davranacağımızı bilerek hareket etmektir. Biz anneler tükenmeyen sevgimiz, sabrımız ve sağduyumuzla yavrularımızı bu iletten koruyabiliriz. Dünyada anne sevgisinden güçlü hiçbir şey yoktur. Unutmayın gücümüz sevgimizdir. Bu illeti sevgimizle yeneceğiz” diye konuştu. 


Konuşmanın ardından programı, narkotik köpeği Maya’nın gösterisiyle sona erdi. 

BATMAN VALİLİĞİ

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir