EN HIZLILAR YARIŞTI

EN HIZLILAR YARIŞTI

 -ŞEHİTKAMİL DESTEK VERDİ MİNİK ATLETLER PİSTE ÇIKTI

-GAZİANTEP’İN EN HIZLISI YARIŞMASINDA 800 ÖĞRENCİ YARIŞTI

Şehitkamil Belediye Başkanlığının destekleriyle gerçekleştirilen Gaziantep’in En Hızlısı Yarışması’nda atletizm branşına gönül veren 800 sporcu öğrenci piste çıktı. Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım Da Sen At Projesinde yetenek taramalarında tespit edilen öğrencilerin de mücadele ettiği yarışlar gün boyunca renkli anlara sahne oldu.

Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Atletizm Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliğinin işbirliğiyle düzenlenen Gaziantep’in En Hızlısı Yarışması’na il gelindeki okullardan 2004-2018 doğumlu 800 sporcu öğrenci katılım sağladı. “En Hızlı Aranıyor” sloganı ile düzenlenen organizasyona Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım Da Sen At Projesi kapsamında proje okullarında gerçekleştirilen çalışmaların yetenek taramaları kısmında tespit edilen öğrenciler de katıldı. Yarışlarda birçok farklı dereceye imza atan ve farklı kategorilerde birincilik elde eden sporcu öğrenciler,  Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım Da Sen At Projesinin başarısını bir kez daha gözler önüne serdi.

SAĞLIK VE SPOR DOLU ADIMLAR GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE ATILIYOR

Gaziantep’in En Hızlısı Yarışması’nda dereceye giren sporcu öğrencilere ödüllerini takdim eden Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci, yarışlarla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Kurumlar arası işbirliğiyle sağlık ve spor dolu güçlü adımlar atılmaya devam ediyor. Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım Da Sen At Projesi kapsamında tespit edilen öğrencilerimiz, bugün Türkiye Atletizm Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliğinin işbirliğiyle düzenlendiğimiz Gaziantep’in En Hızlısı Yarışması’nda piste çıktılar. Tespit ve takibi yapıldığında ilimizde farklı branşlara yatkınlığı olan yetenekli öğrencilerimiz var. Gerçekleştirdiğimiz tüm projelerde, düzenlediğimiz tüm geleneksel spor organizasyonlarında oluşturduğumuz teknik ekiplerle özelikle bu çocuklarımızın tespit edilmesi ve henüz küçük yaşlarda branşlara özgü eğitim alabilmeleri için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Yarışlara katılan tüm atletleri kutluyorum.  Organizasyonun düzenlemesinde emeği geçen tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum.”

DOĞRU ÇALIŞMALARLA ORGANİZASYONLAR BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Türkiye Atletizm Federasyonu Gaziantep İl Temsilcilisi Harun Esen, spor konulu proje çalışmaları ve yerel yönetimlerin verdikleri desteklerle Gaziantep’te spor yapma bilincinin giderek geliştiğini ve tabana yayıldığını ifade etti. İl Temsilcisi Esen,  yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu:

“2004-2018 doğumlu 800 sporcu öğrencinin katılımıyla Gaziantep’in En Hızlısı Yarışması’nı düzenledik. Spor konulu proje çalışmaları ve yerel yönetimlerin verdikleri desteklerle Gaziantep’te spor yapma bilinci her geçen gün gelişiyor. Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım Da Sen At Projesinde yetenek taramalarında tespit edilen öğrenciler de bu gün pisteydi. Onların atletizm branşı özelinde sporla tanışması bizleri fazlasıyla mutlu etti. Şehitkamil Belediye Başkanlığımızın büyük destekleriyle gerçekleştirilen yarışımız gün boyunca keyifli, heyecanlı anlara sahne oldu ve branşımızın geleceği adına büyük umut vaat etti. Başta Şehitkamil Belediyemiz olmak üzere organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen tüm paydaş kurumlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Ümit ediyorum ilerleyen zamanlarda daha yüksek katılımlı organizasyonla ev sahipliği yapabiliriz.”

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU

BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir