Dünün Kız Çocuklarından Farkındalık Sergisi

Çankırı Belediyesi, Dünya Kız Çocukları Günü’nde “Kadın Emeğine Farkındalık Sergisi” düzenledi. Dünün kız çocukları kursiyerler, bugünün kadınları olarak düzenledikleri sergide kız çocuklarının desteklenmesinin önemine dikkat çekti.

Çankırı Belediyesi, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü farklı bir etkinlikle kutladı. Kırkevler Mahallesi Hanımlar Lokali kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünleri ile birçok farklı alandaki bilgi ve becerileri vatandaşlara sunuldu. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, geleceğin daha güçlü toplumlarını oluşturmak için kız çocuklarının güçlendirilmesi, gözetilmesi ve haklarının korunması konularına titizlik gösterilerek toplumsal cinsiyet konusunda ayrımcılık gözetilmeden eşit hakların uygulanmasının gerektiğini söyledi. Başkan Boz, Çankırı’daki kadınları dört duvar arasından çıkartarak kadın çalışmalarında önemli hizmetler veren Çankırı Belediyesi’nin, Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi bünyesinde hem kız hem de erkek çocuklarının bilgi, beceri ve kişisel gelişimlerinin doğru yönlendirilmesine katkıda bulunduğunu ifade ederek çocukların kendilerine özel yeteneklerinin de keşfedilmesine yardımcı olmaktan mutluluk duyduklarının altını çizdi. Boz, dünün kız çocukları için kurdukları merkezlerin bugünün kadınlarına üretkenliğin ve üretimden kazancın kapılarını da araladığını belirtti.

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir