Denetimli Serbestlik Hükümlüleri Girişimcilik Sertifikalarını Aldı

Mersin’de Denetimli Serbestlik hükümlüleri, uygulamalı girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayarak, girişimcilik sertifikalarını aldı.

Mersin’de Denetimli Serbestlik hükümlüleri, uygulamalı girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayarak, girişimcilik sertifikalarını aldı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Mersin Müdürlüğü ve Mersin Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından, yükümlülere yönelik düzenlenen girişimcilik kursu tamamlandı. Gerçekleştirilen eğitimle birlikte, eski hükümlülerin kendi işlerini daha kolay kurabilmeleri için, girişimciliğe özendirilerek iş planı yapması öğretilerek, ilgili kurumlarca açılan hibe programlarına başvurmanın zorunlu şartı olan girişimcilik eğitimi verilerek sertifika almaları sağlandı.

Bu kapsamda düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan 18 denetimli serbestlik yükümlüsü, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir