DEFNE KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ’NİN ‘HİBA’ PROJESİ İL SINIRLARINI AŞTI

Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi; Defne Belediyesi destekleriyle,Hevesli İnsan Bilim Atölyesi (HİBA) projesi kapsamında Ankara ve Kapadokya gezisi gerçekleştirdi.

Çankaya Semt Meclisi tarafından karşılanan Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve HİBA kapsamındaki gençler, ilk olarak ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi’ni ziyaret ederek Ankara Gönüllü Takımı ODTÜ ruhu tanıtım oyununu izlediler.

ODTÜ Lodos Topluluğu tarafından hazırlanan ‘Zihinsel ve Bedensel Engelli İnsanlarla İletişim’ eğitimine katılan gençler, akabinde ODTÜ Tarih Eğitmeni Taner Zorbay ve öğrencileri eşliğinde Cumhuriyet Tarihi dersine katıldılar.

ANITKABİR ÖZEL DEFTERİ’NE BIRAKILAN ANLAMLI YAZI

Anıtkabir’i ziyaret ederek mozoleye çelenk bırakan gençler; Anıtkabir Özel Defteri’ne anlamlı bir yazı bıraktılar:

“Atam… Huzurundayız… Uzuvları tir tir titrerken yürek ve beyinleri yıldızlar gibi yanan gençler, buradayız.

Seni anlayabilmiş olmaktır yüreklerimizi yakan, seni anlayabilmiş olmaktır beyinlerimizi cevher gibi parlatan. Huzurunda bulunmanın verdiği ilhamla Vatanın geleceği adına elden gelen her zerreyi, her kuruşu ve her fikri kullanmayı can borcu biliriz. Biliriz ki mürşidin en hakikisi ilimdir, biliriz ki bir ülkenin geleceği o ülkenin göreceği eğitime bağlıdır ve biliriz ki 2 kuruşun 1’ini kitaba vermekle kazanılır cahillikle verilen savaş. Biz gençler burada her hücremizi buram buram dolduran kudretle bu vatanın geleceği için her şeyimizi feda etmeye hazırız. Atam biz şimdi huzurunuzdayız, biz şimdi buradayız ve ilelebet burada olacağız!“

İNSANA DOKUNAN ÖRNEK ATÖLYELER

Ankara gezisinin ardından Kapadokya’ya giden Defne Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve HİBA’lı gençler; Zihinsel Engelliler için spor, el sanatları, müzik, resim çizme, dans, ritim ve kitap okuma atölyeleri gerçekleştirdiler.

Atölyelerde Zihinsel Engelli vatandaşlarla bire bir ilgilenen gençler, duygusal anlar yaşayan engelli vatandaşların aileleri tarafından takdirle karşılandı.
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir