ÇİFTLİKKÖY’DE YILIN SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nin Aralık ayı oturumunda Başkan Silpagar alınan kararların hayırlı olmasını dilerken, herkesin yeni yılını şimdiden kutladığını söyledi.

HANDERE MİNİBÜSLERİ İÇİN İNDİ-BİNDİ YERLERİ ONAYLANDI

S.S. 27 no’lu Karamürsel – Handere Minibüsçüler Kooperatifi’nin Çiftlikköy sınırları içerisinde indi-bindi yapabilmek için durak yeri verilmesi ve yerlerinin belirlenmesi ile ilgili talebi meclis tarafından ilgili komisyon raporu doğrultusunda onaylandı.

Meclis Trafik Komisyonu raporuna göre, il merkezine gidişlerde belediye sınırları içerisinde sadece yolcu indirme ve il merkezinden dönüşlerde sadece yolcu bindirme yapabilecekleri duraklar belirlendi. Yalova’ya gidişte Engin Sitesi Durağı, Özdilek Önü Durağı, Centa Market Durağı yolcu indirme yapılabilecek duraklar olarak kararlaştırılırken, Yalova’dan dönüşte Devlet Hastanesi karşısındaki üst geçidin yanındaki durak, Ek Hastane Binası önündeki durak, belediye önündeki durak ve My Kolej önündeki duraklar ise yolcu bindirme yapılabilecek duraklar oldu. Meclis, komisyon kararını oy birliği ile kabul etti.

M. Akif Ersoy Mahallesi sakinlerinin minibüs hatlarının güzergahının değiştirilerek, Seyri-Marmara Cafe’ye kadar uzatılması talebi ise yeter nüfus yoğunluğu karşılanmadığından oy çokluğu ile reddedildi.

500 Evler Mahallesi Samanyolu Caddesi’nin isminin Şehit Eren Bülbül Caddesi olarak değiştirilmesi teklifi, detaylı görüşülmek üzere Trafik Komisyonu’na havale edildi.

Bir diğer maddede ise Süyünç Kapalı Pazaryeri’ndeki İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilen 45 no’lu dükkanın tahsis süresinin 1 yıllığına uzatılması oy birliğiyle kabul edildi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir