Çeşme’de Mutlu rüzgarı…

Çeşme’de Mutlu rüzgarı…

 

Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın genel kurulu yapıldı. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, Çeşme kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Belediye başkan vekili Şakir Karadede, ilçedeki siyasi partilerin başkanları ile çok sayıda oda başkanının da katıldığı kongre sonucu, tek liste ile seçime giden oda başkanı Osman Köfüncü 223 oy alarak güven tazeledi.

Genel kurula İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu için verilen destek mesajları damgasını vurdu. Odanın genel kurulunda konuşan oda başkanı Osman Köfüncü ile kongreye misafir olarak katılan oda başkanları, Mayıs ayında yapılacak İESOB genel kurulunda başkan Zekeriya Mutlu’yu destekleyeceklerini açıkladılar.

Sonuna kadar Mutlu’nun yanındayız

Esnaf sanatkarların Çeşme’nin ışığı olduğunu söyleyen Başkan Köfüncü, ‘İlçemize üyelerimiz can veriyor. Bu kesime herkesin destek vermesi lazım. Bu noktada Birlik Başkanımız Zekeriya Mutlu’ya çok teşekkür ediyoruz. Her faaliyetimizde, her sorunumuzda kendisini yanımızda gördük, katkılarını aldık. Esnaf sanatkarlar vefalı bir camiadır. Şimdi sıra Çeşme’de.  Mayıs ayında yapılacak İESOB genel kurulunda sonuna kadar Zekeriya Mutlu’nun yanında yer alacağız, onu destekleyeceğiz. Zekeriya Mutlu’nun başkanlığı altında İzmir Esnaf Teşkilatının vizyonu büyümüş, saygınlığı artmıştır. Biz başkanımızdan memnunuz, yeni dönemde de yine onunla çalışmak için arkasındayız’ diye konuştu.

Çeşme’nin dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğuna dikkat çeken İESOB Başkanı Mutlu ise, ‘Kışın 30-40 bin kişinin yaşadığı Çeşme’de nüfus yazın bir buçuk milyona dayanıyor. Dünyanın ve ülkenin dört bir yanından insanlar tatile geliyor. Çeşme esnafı kendini bu gelişmelere hazırlamalı, iyi planlama yapmalı, kısa sezonda alınterinin karşılığını alabilmeli. Misafirlere ve halka da kaliteli ve güleryüzlü hizmet sunmalı. AVM’ler ile insani ilişkileri ön plana çıkararak rekabet etmeliyiz’ dedi.

Afrin desteği (ayrı kutu)

İzmir Esnaf Teşkilatı’nın Afrin çıkartmasını da desteklediğini kaydeden Mutlu, ‘Esnaf sanatkar camiasının gözü kulağı sınır dışında operasyonlar yapan Mehmetçik’tedir.  Hükümetinizin, askerimizin, kınalı kuzularımızın yanındayız. Sınır ötesinde yapılan operasyonlar Türk milletinin bekası içindir, destekliyoruz. Tek arzumuz kıllarına zarar gelmeden, burunları kanamadan  kısa sürede başarılı olmalarıdır’ diye konuştu.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir