Çankırı’da İzmir fırtına

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekvando Takımı, 57 kentten 1800 sporcunun katıldığı Çankırı’daki şampiyonada kürsüden inmedi. Büyükşehirli sporcular, 295 kulüp arasından sıyrılıp İzmir’e 6 madalya ve 3 kupa ile döndü.

Çankırı’da düzenlenen tekvando şampiyonasında İzmir fırtınası esti. “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kulüpler Türkiye Tekvando Şampiyonası” adı altında gerçekleştirilen müsabakalara katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekvando Takımı, kente 6 madalya ve 3 kupa ile döndü. 57 farklı ilden bin 800 sporcunun yer aldığı şampiyonada Büyükşehir Belediyesporlu sporcular 2 altın, 3 gümüş, 1 bronz madalya toplarken, erkeklerde takım halinde gümüş, bayanlarda da bronz madalyanın sahibi oldular.

İzmirli sporculardan Barış Dağ 74 kiloda erkeklerde, Esra Akbulak ise +73 kiloda bayanlarda tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu. 80 kiloda İsmet Begeç, 87 kiloda Şahin Çelebi ve 62 kiloda Kübra Kıyı gümüş madalya kazanırken, 53 kiloda Sude Burcu ise şampiyonadan bronz çıkardı.

Büyük başarıya imza attık

Rekor katılım ile Kulüpler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda çok başarılı olduklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyespor Branş Sorumlusu Kıvanç Dinçsalman, “Sporcularımız yine yüzümüzü güldürdü. 295 kulüp arasından erkeklerde ikincilik, kadınlarda ve genel klasmanda ise Türkiye üçüncüsü olarak yine büyük bir başarıya imza attık. Takımımızı, sporcularımızı ve teknik heyetimizi tebrik ediyorum “ dedi.

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir