BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YANGIN İÇİN SEFERBER OLDU

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin çıkan bir fabrika yangını için seferber olduğu belirtildi.

Konu ile ilgili olarak İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, 3 Ekim 2018 tarihinde, saat 20.28’de 112 merkezine Kahramanmaraş-Gaziantep karayolunda, Terziler Sitesinde bulunan bir tekstil fabrikasında yangın çıktığı ihbarı geldi. İhbar üzerine 4,5 dakika içinde merkez grup ve diğer gruplar da eş zamanlı olarak olay yerine sevk edildi.

Fabrikanın depo bölümünde başlayan ve kısa zamanda yayılan yangında, alevlere arazöz, iş makineleri ve tanker olmak üzere 30 araç ve 70’ten fazla personel ile müdahale edildi. Büyükşehir Belediyesi’nden Fen İşleri, Park Bahçe ve Kaski ekipleri de söndürme çalışmalarına destek verdi.

Yanan malzemenin elyaf, iplik ve polyester ağırlıklı olması sebebiyle, yoğun alevlenmenin gerçekleştiği ve yer yer müdahalenin zorlukla yapıldığı yangın, yaklaşık 5 saat süren çalışma ile depo bitişiğindeki işletme bölümüne ve makinalara sıçramadan kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları ise sabaha kadar devam etti. Fabrikanın depo bölümünde ciddi maddi hasar meydana gelirken, yangının çıkış sebebinin ise yapılacak incelemeyle belirleneceği açıklandı.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir