BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞUBAT AYI İKİNCİ BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞUBAT AYI İKİNCİ BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİ

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı’nın 2. Birleşimi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan başkanlığında gerçekleştirildi.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda, idare tekliflerine ait 9 ve komisyon raporlarına ait 34 madde olmak üzere toplam 43 madde görüşüldü.

Mersin’e tek tip taksi durakları

Mersin merkez ilçeler için 31, Silifke ilçesi için 6, Erdemli İlçesi için 5, Anamur İlçesi için 4, Bozyazı ilçesi için 2, Gülnar ilçesi için 1 ve Mut ilçesi için 1 adet olmak şartıyla toplam 50 adet yapılacak olan tek tip taksi duraklarının Ulaşım Dairesi Başkanlığı bütçesinden karşılanarak, her türlü iş ve işlemlerin yapılabilmesi için Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na yetki verilmesi ile ilgili müşterek rapor görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Büyükşehir’den 17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’ne destek

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı’nın ikinci birleşiminde 17. Mersin Uluslararası Müzik Festivali (MUMF) için 300.000,00 TL desteğin Mersin Büyükşehir Belediyesi 2018 Mali Yılı ilgili bütçe tertibinden karşılanabilmesi ile ilgili müşterek rapor görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Büyükşehir ‘Serbest Sahne’de

29 Mart – 01 Nisan 2018 tarihleri arasında Gagauzya Özerk Cumhuriyeti Komrat Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 4.Uluslararası “Serbest Sahne” Tiyatro Festivali’ne Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Şehir Tiyatroları ve Sinema Müdürlüğü oyuncularından oluşan 9 kişilik tiyatro kafilesinin görevli olarak gönderilmesi Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı’nın ikinci birleşiminde oy birliği ile kabul edildi.

MER-EK’in ürünleri çeşitleniyor

Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Bütçe İçi İşletmeler Şube Müdürlüğü MER-EK Ekmek Fabrikası işletmesinde üretimine başlanacak olan yeni ürün çeşitleri ve fiyat tarifeleri ile ilgili teklif görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Teklif kapsamında üzümlü roll ekmek, portakallı roll ekmek ve tost ekmeği çeşitleri MER-EK Ekmek Fabrikası’nda üretilmeye başlanacak.

Büyükşehir AVEC’e üye oluyor

1997 yılında kurulan, 2015 yılından bu yana UNESCO ile resmi ortaklık ilişkisini sürdüren ve hedefler arasında yenilikçi uygulamaların kültürel mirasa uyumlu biçimde entegre edilmesi, üye şehir ve bölgelerin ekonomik anlamda gelişmesine katkı sağlanması yer alan ve yıllık aidat ücreti Avro üzerinden belirlenen Avrupa Akdeniz Kültür Şehirleri Birliği’ne (AVEC) Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin üye olması hakkındaki teklif oy birliği ile kabul edildi. AVEC üyeliği hakkında kısa bir bilgilendirme yapan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Sinan Bayraktar, AVEC’in 12 değişik ülkeden 31 tane üyesi olduğunu vurgulayarak, AVEC’e üye olunduğu takdirde Mersin’e katacağı tarihi ve kültürel artılardan söz etti.

Oylanan maddelerin ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan, alınan kararların Mersin ve tüm ilçelerine hayırlı olması temennileriyle meclisi sonlandırdı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir