Bülent Ecevit, Mardin’de CHP’nin başına geçti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artuklu İlçe Olağan Kongresi gerçekleştirildi. 2 adayın ilçe başkanlığı için yarıştığı kongrede yapılan seçimler sonucunda Bülent Ecevit Olgaç CHP Artuklu İlçe Başkanı oldu.

CHP İl binasında yapılan kongreye CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan, CHP İlçe Başkanları, Kadın Kolları Başkan ve Üyeleri, Gençlik Kolları Başkan ve Üyeleri, Delegeler ve Partililer katıldı.

Gerçekleşen kongreye Mardin’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Temsilcileri ve davetliler de katılım göstererek kongrenin hayırlı olmasını temenni ettiler.

Kongrede toplantı yeter sayısının sağlanmasının ardından kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kongre başkanlık divanı belirlendi.
CHP İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan, kongre divan başkanlığını yaptığı toplantıda dönem Yönetim Kurulu çalışma raporu ve hesap raporu okunarak ayrı ayrı ibra edilerek oy çokluğuyla kabul edildi.

KAZANAN CHP OLACAK

Kongrede Kılınçaslan, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında hizmet etmek için büyük bir heyecan ile devraldığı il başkanlığı görevini yönetim kurulu üyeleriyle birlikte genel merkez teşkilatları başta olmak üzere tüm teşkilatlar ile uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek Artuklu’da göreve gelmek için kongrede 2 adayın CHP’yi daha ileriye taşımak ve hizmet etmek için çaba içerisinde olacaklarına inandığı kaydederek “Hangi arkadaşımız kazanırsa kazansın, kazanan CHP olacak.”dedi.

Kongre Divanı tarafından oy kullanımı öncesi ilçe başkanlığına tekrar aday olan eski başkan Engin Nayır ve yeni aday olan Bülent Ecevit Olgaç’ı konuşmalarını yapmak üzere tek tek kürsiye davet etti.

Kongrede birer selamlama konuşması yapan her iki aday da CHP’ye hizmet etmekten mutluluk duyacaklarını belirterek Cumhuriyet Halk Partisi hizmet bayrağını daha ileriye taşımak için gayretle çalışacaklarını belirterek delegelerin oylarıyla kendilerine destek olmalarını istediler.

BÜLENT ECEVİT KAZANDI

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. İlçe Başkanlığı için iki adayın yarıştığı kongrede kayıtlı deleglerin oy kullandığı seçimde 55 delegenin oyunu alan Bülent Ecevit Olgaç ilçe başkanı seçilirken, Engin Nayır ise 16 oy aldı. Bu seçim sonucuna göre Cumhuriyet Halk Partisinin Artuklu İlçe Başkanı Bülent Ecevit Olgaç  oldu.

Kongreden sonra CHP Artuklu ilçe Başkanı seçilen Bülent Ecevit Olgaç tebrikleri kabul etti.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir